Головна : Новини

УЗД органів малого тазу у жінок

, 12:44
0 1872

Жіночий організм - це вкрай крихкий механізм, який потребує уваги і догляду. Альо як же визначити, які зміни відбуваються у вашому тілі, перевірити, чи все в нормі або вже пора звернути увагу на стан того чи іншого органу? Відповісти на ці питання допомагають жінкам фахівці з ультразвукової діагностики.

Найбільш відвідуваним жінками видом таких досліджень, з відомих причин, є УЗД органів малого тазу. Альо багато жінок, в силу необізнаності і забобонів, боятися цієї процедури. У нашій статті ми детально і правдиво розповімо вам, як проходити УЗД малого тазу, як до нього підготуватися і які результати можна отримати і допоможе нам в цьому співробітник багатопрофільного медичного центру , в якому кожна жителька Алмати може зробити УЗД малого тазу.

Досліджувані органи і показання до проведення УЗД малого тазу

Ультразвукове дослідження - це не тільки одне з найбезпечніших для людського організму (навіть для вагітних жінок і немовлят), а й високоточне. Дійсно, якщо знімок рентгенографії можна витлумачити двояко - наприклад, якщо пацієнт рухався в процесі обстеження, результати можуть бути перекручені, при ультразвуковому дослідженні видно діяльність органів в «динаміці» і пропустити будь-яке відхилення від норми або невірно розтлумачити його майже неможливо.

Як «працює» УЗД?

Метод ультразвукових досліджень організму має багато спільного з таким явищем як ехолокація: звукова хвиля, яку посилає датчик УЗД-апарату через наконечник (той самий, яким медики водять по області, що досліджується), відбивається від органів в різній ступені і повертається до датчика. За допомогою цього обміну даними створюється картинка на екрані, і лікар «бачить», що відбувається всередині вашого тіла.

Не дивно, що для обстеження органів малого тазу жінкам призначають саме УЗД. З його допомогою проводитися діагностика:

  • яєчників;
  • фаллопієвих труб;
  • матки;
  • сечового міхура;
  • прямої кишки;
  • а також визначається вагітність на ранньому терміні.

Зазвичай терапевт або гінеколог видає направлення на ультразвукове дослідження при:

  1. порушеннях менструального циклу;
  2. болях у нижній частині живота;
  3. кровотечах та різних виділених;
  4. підозрі на утворення в маткових трубах, яєчниках і на шийці матки (кісти, ендометрит, пухлини).

За допомогою такого обстеження органів малого тазу можна виявити камені в нирках, захворювання сечо-і жовчовивідних шляхів.

Підготовка до процедури

УЗД малого тазу у жінок може проводитись декількома способами:

  • трансабдомінальним (через передню черевну стінку);
  • трансвагінальним;
  • трансректальним;
  • акушерським (у вагітних жінок).

До шкірного типу дослідження потрібно особливим чином готуватися, але є і загальні моменти:

  1. За кілька днів до процедури не приймати їжу, яка може віклікаті газоутворення (овочі, які містять грубу клітковину, бобові, дріжджовий хліб, кисломолочні та алкогольні напої);
  2. Якщо за два-три дні до «ультразвуку» у пацієнта було рентген-дослідження із застосуванням барію - процедуру потрібно відкласти, так як дана контрастна речовина може вплинути на результати діагностики;
  3. У день проведення УЗД потрібно подбати про очищення кишечника.

Підготовка безпосередньо перед досліджень:

  • перед трансабдомінальним УЗД рекомендується наповнити сечовий міхур (тобто за деякий час випити приблизно літр води, в екстрених випадках рідина вводять за допомогою катетера);
  • перед трансвагінальним УЗ-дослідження, навпаки, - необхідно звільнити сечовий міхур;
  • для акушерського, або скринінгового УЗД, строгих рекомендацій немає, проте буде краще, якщо ви вип'єте 1-2 склянки води за годину до процедури.

Якщо мають місце проблеми з газоутворенням, запори, то за кілька днів до УЗД можна приймати ферментні препарати, такі як: «Мезим форте», а також «Еспумізан», активоване вугілля. Альо в день дослідження ліків краще не приймати, а за 10-12 годин перед ультразвуковим обстеженням краще не їсти. Гінекологічне УЗД найефективніше проводити в перший тиждень після закінчення менструації.

Важливо! Якщо вам призначено трансвагінальне або трансректальне УЗД, тоді обов'язково повідомте лікаря про алергію на латекс (якщо така є).

Строгих протипоказань до УЗД малого тазу немає, тимчасово неможливим його проведення робить лише наявність менструації у жінки.

Коли краще робити УЗД малого тазу і як воно здійснюється?

Профілактичний огляд у гінеколога, що включає ультразвукове дослідження, потрібно проходити не рідше одного разу на рік, а при виникненні будь-яких симптомів і порушень нормального циклу - відразу звертайтеся до лікаря.

Під годину вагітності, крім дослідження, на якому її було визначено наявність, обов'язковим є також проходження УЗД в кожному триместрі:

  • у першому проводитися так звана генетична процедура (на 9-10 тижню);
  • у іншому (на 16-20 тижню) і третього (на 32-34 тижню) - скрінінгова.

Перше УЗД дозволяє визначити, чи немає у ембріона генетичних відхилень, друга - стать майбутньої дитини, а третє - його передбачувана вага, ріст і навіть риси обличчя.

Процедуру проводити лікар-фахівець з ультразвукової діагностики або гінеколог, який має відповідні навички проведення УЗ-досліджень.

Проходити обстеження в такий спосіб:

Пацієнтка лягає на кушетку, підстеливши принесену з собою або видану в кабінеті пелюшку, оголює низ живота (для абдомінального УЗД) або роздягається нижче пояса (для трансвагінальної УЗ-діагностики). Потім лікар змащує датчик спеціальним гелем, наносити його на шкіру пацієнтки і починає дослідження, яке триває від 5 до 20 хвилин. Процедура практично безболісна, виняток становлять випадки гострих запалень органів малого тазу. Для трансвагінального УЗД використовують спеціальний трандюсер, що має діаметр близько 3 див. Його введення не доставляє больових відчуттів. З метою гігієни на наконечник датчика надягають одноразовий презерватив (який пацієнти приносять з собою). На нього також наноситься гель, що поліпшує провідність звукової хвилі. Всі дані сонолог спостерігає на спеціальному екрані, куди датчик посилає сигнал.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ