Шовні матеріали
Шовний матеріал - це особлива нитка, яка застосовується в хірургічній практиці для з'єднання тканин. Історія метушняікновенія і використання йде корінням так далеко в старовину, як і медицина в цілому, адже вони практично одне ціле. Перші документальні згадки про проведення хірургічних операцій і, як результат, зшивання рани відноситься до другого тисячоліття до нашої ери. У той час, як хірургічної нитки, використовували сухожилля, бавовна, конский волосся та інше. Процес розвитку науки не стояв на місці і від природних матеріалів (кетгут, шовк) доктора поступово перейшли на синтетичні нитки (нейлон, капрон, лавсан). На сучасному етапі розвитку, в якості шовного матеріалу використовують розсмоктуються одно- або багато волоконні нитки. Вимоги загалом до медицини зростають, тим самим повишая вимоги до матеріалу, якості і характеристикам нетей:
- міцність;
- еластичність і гнучкість;
- биосовместимость;
- стійкість до стерилізації;
- біодеструкція (розсмоктування) .
Останній показник (характеристика) важливий не тільки з хірургічною, а й зкосметологічної точки зору. Згідно з ним, всі хірургічні нитки діляться на три групи:
- розсмоктуються (кетгут, синтетична нитка - полігліколіевая кислота, полікапрон);
- умовно розсмоктуються (шовк, капрон, поліуретан);
- розсмоктується ( сталь, титан, лавсан, поліпропілен).
Сучасні шовні матеріали застосовуються у всіх областях хірургії, звідси ще один критерій оцінки - час розсмоктування. Адже різні хвороби, які лікуються шляхом хірургічного втручання, вимагають різного часового проміжку від початку і до повного розсмоктування (від 10 днів до 1 року).