Профогляд: Що це таке і де його можна пройти?
Швидше за все, ви не знайдете жодної людини, якій подобалося б відвідувати лікарів, не маючи якого-небудь серйозного захворювання або поганого самопочуття. На превеликий жаль, ця «нелюбов» веде до дуже поздному виявлення різних серйозних хвороб, коли захворювання піддається лікуванню вже з величезним трудом. Щорічний профілактичний огляд є відмінною альтернативою такого розвитку подій, в іншому випадку – людину чекає диспансеризація.
Більшістю людей профогляди сприймаються як щось, що віднімає дуже багато нервів і часу, оскільки щоб їх пройти, треба записатися в поліклініку на прийом, простояти цілий день в дуже довгих чергах, а потім зайти до лікаря лише на кілька хвилин + проплатити здачу аналізів.
Але, як би там не було, в той час і гроші, які ви можете витратити на щорічні медичні огляди, будуть в кілька разів менше тих, що ви можете витратити на терапію несвоєчасно знайденого захворювання.
Для РФ головну небезпеку несуть серцево-судинні патології, онкологічні захворювання, цукровий діабет, а також його ускладнення. Дані патології дуже важко піддаються терапії і згідно зі статистичними даними виявляються тоді, коли перемогти хворобу стає неможливо або дуже дорого.
Профогляд: Де пройти?
Пройти профогляд можна в приватному медичному закладі (в СПб - це "Медпрофэксперт", дивіться на сайті medprofexpert.ru) або районній, міській поліклініці.
У яких лікарів треба проходити щорічні профогляди?
- Лікарем № 1 як для жінок, так і для чоловіків, якого треба відвідувати хоча б 1 раз на рік терапевт;
- Крім того, МОЗ рекомендує щороку проходити дослідження слуху у ЛОРа і визначати гостроту зору у офтальмолога;
- Якщо взяти до уваги епідеміологічну ситуацію з таким захворюванням, як туберкульоз, не дивно, що міністерство охорони здоров'я радить кожен рік робити флюорографію грудної клітини;
- Також варто відвідувати ендокринолога і хоча б 1 раз на два роки робити УЗД щитовидки;
- Кожен рік варто відвідувати стоматолога;
- Жінкам обов'язково 1 раз в рік треба відвідувати гінеколога;
- Жінкам старше сорока років треба 1 раз в 2 роки робити рентген молочної залози (мамографію), а представникам сильної статі - УЗД передміхурової залози;
- Людям старше тридцяти років варто пройти ректальний пальцевий огляд у проктолога;
- Особам старше сорока років варто хоча б 1 раз на рік робити ЕКГ і відвідувати кардіолога.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.