Що таке фотокнига?
Традиція друку фотокниг виникла досить давно, в середині 19 століття, в Європі. Перші екземпляри були науковими і нагадували скоріше атласи природознавства, ніж художню роботу для оформлення спогадів.
1-на з перших в світі фотокниг - це наукова робота «Фотографії британських водоростей: Цианотипні враження», створена в 1853 році. Метою цієї фотокниги був опис морських мешканців ареалу Британських островів.
Першу художню, а не наукову фотокнигу створила фотограф Джулія Камерон в 1874 році. Це була фотоіллюстрірованная версія легенд про короля Артура у викладі Альфреда Теннісона.
Після півтора століття фотокнига щільно увійшла в повсякденне життя. Щорічно в світі видається близько сотні мільйонів примірників. Найбільш сильні традиції фотокниги в Північній Америці і Західній Європі, а в останні десятиліття вона істотно потіснила і традиційні для пострадянського простору випускні, весільні фотоальбоми та подарункові папки.
Отже, що таке фотокнига?
Це книга, сторінки якої оформлені в єдиному стилі (дизайні) і являють собою комбінацію художніх елементів, оброблених фотографій на обрану тему і підписів до них. Як правило, виготовлення фотокниг - малотиражне, нерідко тираж фотокниги - один екземпляр. До речі, якщо вам потрібна якісна фотокнига, то в Україні її можна замовити в мануфактурі "PREMIUMBOOK".
Сьогодні фотокнига - це високоякісна художня робота, яка об'єднує фотографії та яскраві емоції. У ній прийнято відобразити перші фото народження дитини, оформляти пам'ять про хрестини, випуск з дитячого садка і школи, весілля... Будь-яка важлива і радісна подія в житті людини буде виглядати гідно в відповідно оформленій фотокнизі.
В останні роки набирає популярність ідея дарувати такі книги на день народження та ювілеї, та й просто своїм друзям на пам'ять.
Які бувають фотокниги?
Сучасні фотокниги дуже різні. Вони відрізняються не стільки розміром і товщиною, скільки методом друку фотолистків, палітуркою і обкладинкою. Зупинимося докладніше на методах друку фотокниг, безпосередньо від яких залежить плетіння й можливі варіанти обкладинки.
На сьогоднішній день розрізняють:
- надруковані «класичним» фотохімічним способом;
- і більш прогресивні поліграфічні фотокниги.
Фотохімічні фотокниги
«Класичні» друкуються на фотохімічних мінілабах або високоякісних струменевих фотопринтерах.
Особливості цього способу друку:
- виключно якісний хімічний фотодрук;
- можливість вибору паперу: матовий (Lustre), глянцевий, шовковий фотопапір і металік;
- в фотокнигах Престиж фотолистки склеюються без прошарків і є напівжорсткими, в інших фотокнигах - з прошарком з пластика і є жорсткими;
- можливе застосування технології «Layflat» - друк цільного зображення розміром в дві сторінки, без заходу листа в корінець книги і розриву зображення;
- фотохімічні книги довговічніші за поліграфічні, звичайно ж, при дотриманні умов зберігання.
Поліграфічні фотокниги
Листи поліграфічних фотокниг друкуються на офсетних чи інших поліграфічних машинах.
Особливості цього способу друку:
- більша ніж у «класичних» фотокниг кількість листів;
- листи тонкі, гнучкі, книга виходить легшою;
- вища швидкість виробництва;
- гідна якість і висока довговічність книги при застосуванні ламінації листів;
- ціна нижча ніж у книги надрукованої фотохімічним методом.