Головна : Новини

Що таке фотокнига?

, 18:17
0 314

фотокнигаТрадиція друку фотокниг виникла досить давно, в середині 19 століття, в Європі. Перші екземпляри були науковими і нагадували скоріше атласи природознавства, ніж художню роботу для оформлення спогадів.

1-на з перших в світі фотокниг - це наукова робота «Фотографії британських водоростей: Цианотипні враження», створена в 1853 році. Метою цієї фотокниги був опис морських мешканців ареалу Британських островів.

Першу художню, а не наукову фотокнигу створила фотограф Джулія Камерон в 1874 році. Це була фотоіллюстрірованная версія легенд про короля Артура у викладі Альфреда Теннісона.

Після півтора століття фотокнига щільно увійшла в повсякденне життя. Щорічно в світі видається близько сотні мільйонів примірників. Найбільш сильні традиції фотокниги в Північній Америці і Західній Європі, а в останні десятиліття вона істотно потіснила і традиційні для пострадянського простору випускні, весільні фотоальбоми та подарункові папки.

Отже, що таке фотокнига?

Це книга, сторінки якої оформлені в єдиному стилі (дизайні) і являють собою комбінацію художніх елементів, оброблених фотографій на обрану тему і підписів до них. Як правило, виготовлення фотокниг - малотиражне, нерідко тираж фотокниги - один екземпляр. До речі, якщо вам потрібна якісна фотокнига, то в Україні її можна замовити в мануфактурі "PREMIUMBOOK".

Сьогодні фотокнига - це високоякісна художня робота, яка об'єднує фотографії та яскраві емоції. У ній прийнято відобразити перші фото народження дитини, оформляти пам'ять про хрестини, випуск з дитячого садка і школи, весілля... Будь-яка важлива і радісна подія в житті людини буде виглядати гідно в відповідно оформленій фотокнизі.

В останні роки набирає популярність ідея дарувати такі книги на день народження та ювілеї, та й просто своїм друзям на пам'ять.

Які бувають фотокниги?

Сучасні фотокниги дуже різні. Вони відрізняються не стільки розміром і товщиною, скільки методом друку фотолистків, палітуркою і обкладинкою. Зупинимося докладніше на методах друку фотокниг, безпосередньо від яких залежить плетіння й можливі варіанти обкладинки.

На сьогоднішній день розрізняють:

 • надруковані «класичним» фотохімічним способом;
 • і більш прогресивні поліграфічні фотокниги.

Фотохімічні фотокниги

«Класичні» друкуються на фотохімічних мінілабах або високоякісних струменевих фотопринтерах.

Особливості цього способу друку:

 1. виключно якісний хімічний фотодрук;
 2. можливість вибору паперу: матовий (Lustre), глянцевий, шовковий фотопапір і металік;
 3. в фотокнигах Престиж фотолистки склеюються без прошарків і є напівжорсткими, в інших фотокнигах - з прошарком з пластика і є жорсткими;
 4. можливе застосування технології «Layflat» - друк цільного зображення розміром в дві сторінки, без заходу листа в корінець книги і розриву зображення;
 5. фотохімічні книги довговічніші за поліграфічні, звичайно ж, при дотриманні умов зберігання.

Поліграфічні фотокниги

Листи поліграфічних фотокниг друкуються на офсетних чи інших поліграфічних машинах.

Особливості цього способу друку:

 • більша ніж у «класичних» фотокниг кількість листів;
 • листи тонкі, гнучкі, книга виходить легшою;
 • вища швидкість виробництва;
 • гідна якість і висока довговічність книги при застосуванні ламінації листів;
 • ціна нижча ніж у книги надрукованої фотохімічним методом.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ