Ортопед-травматолог: Хто він, що лікує, коли потрібен?
Лікар ортопед-травматолог займається діагностикою, лікуванням, а також профілактикою опорно-рухового апарату. Він також визначає стан пацієнта, що отримав термічні, електричні, механічні, радіоактивні і хімічні ураження. Такий він повинен бути в кожному травмпункті, лікарні і поліклініці.
Обов'язки:
- огляд пацієнта;
- консультування;
- профілактика;
- призначення правильного лікування.
Сьогодні ортопеди-травматологи легко справляються із захворюваннями, які недавно здавалися абсолютно невиліковними (наприклад, артроз суглобів).
Вважається, що кращі ортопеди-травматологи працюють в Німеччині, Америці і Великобританії. Але, в Україні теж є фахівці вищого класу. Так, спеціалісти клініки ортопедії "Медінюа" можуть виконати артроскопію колінного і плечового суглобів, ендопротезування гомілки, плечового, тазостегнового і колінного суглобів, а також інше оперативне лікування. У медцентрі в найкоротші терміни надається екстрена допомога при різних травмах як спортсменам, так і звичайним людям.
Таким чином, ортопед-травматолог - це фахівець, що володіє вміннями і знаннями обох спеціальностей медицини - травматології і ортопедії.
Чим займається ортопед-травматолог?
До цього спеціаліста потрібно звертатися при:
- плоскостопості;
- неправильній поставі;
- проблемах з хребтом;
- різних переломах.
Крім того, такий лікар може діагностувати і лікувати хондроміксосаркому, пухлину Юінга, а також вторинні злоякісні пухлини, паратиреоїдну остеодистрофію, остеоз. Запам'ятайте, ортопед-травматолог лікує такі частини тіла, як: стопа, спина, лопатка, тазостегновий суглоб, колінної суглоб, плечова кістка.
Нерідко до ортопеда-травматолога на консультацію направляють лікарі іншого фаху, якщо у пацієнта спостерігається скутість рухів або, наприклад, болі в суглобах (артрози суглобів стоп). Крім цього, до лікаря звертаються з переломами будь-якої складності, при неправильному зрощенні кісток або повторних переломах. Також цей лікар займається лікуванням залишкових процесів після поліомієліту. До ортопеда-травматолога також звертаються пацієнти, яких вкусили тварини або комахи, у випадку деформації м'яких тканин.
Ортопед-травматолог потрібен, якщо в процесі обстеження виявлено деформація кінцівок, хребта або грудної клітки, плоскостопість, а також якщо в хребті, суглобах і кінцівках відчувається хронічний або сильний біль. До нього також потрібно звертатися при обмороженнях, опіках, ударах і розтягнення зв'язок.
Висновки
Таким чином, до лікаря даної спеціальності варто звертатися, якщо у вас спостерігається припухлість або біль в області суглобів, посилення больових відчуттів в області сухожиль і зв'язок, захворювання стоп, викривлення хребта, періартритах (захворюваннях тканин). Також невідкладно варто нанести візит лікаря, якщо у вас різні посттравматичні порушення і ускладнення рухів в ногах, руках і хребті.
При виявленні патологій у пацієнта ортопед-травматолог може використовувати різні діагностики:
- зовнішній візуальний огляд;
- метод пальпації;
- оперативне втручання;
- при ударах, розтягненнях і переломах обов'язково робиться рентгенівський знімок.
Щоб відчувати себе здоровими і бадьорими, ортопеди-травматологи радять займатися спортом, правильно і раціонально харчуватися. Частіше бувати на сонці, адже це джерело вітаміну Д. Також запорукою психічного і фізичного здоров'я є сон і відмова від шкідливих звичок.