Локшина: Яєчна, пшенична, рисова - яку краще вибрати?
Локшина - це різновид макаронних виробів, який характерний для азіатської кухні. Сьогодні локшина швидкого приготування користується великою популярністю серед людей всього світу. Цікаво, що найдавнішою в світі вважають китайську локшину, яку готували ще у 2 тисячолітті до н. е.
Цей виріб являє собою довгі вузькі смуги тіста, що виготовляють з рисового або пшеничного борошна та замішують у воді. Яєчна локшина має інший склад, до якого входять яйця або яєчний порошок. У кожного різновиду цього продукту є свої особливості. Спробуємо розібратися, чим локшина відрізняється від звичайних макаронів і який її вид є самим корисним, а розповість нам про це співробітник інтернет-магазину: https://asiafoods.com.ua/a348340-lokshina-riznovidi-vikoristannya.html, в якому її безпосередньо можна придбати.
Яєчна локшина
Яєчна (азіатська) локшина не схожа на інші макаронні вироби навіть зовні. В очі відразу кидається її мініатюрний розмір: це плоскі смужки шириною в 1 мм. У рецепт входять найпростіші інгредієнти - вода, яйця або яєчний порошок та сіль. Також, щоб збалансувати смак і підвищити поживну цінність до його складу додають борошно (найчастіше пшеничне). Якщо для виготовлення використовуються жовтки, колір продукту стає насиченим жовтим, якщо тільки білки - сіруватим або напівпрозорим.
Продукт багатий на вітаміни D та A, а також групи B і нікотинову кислоту + в нього хороший нутріентний склад: калій, магній, фосфор, залізо, цинк.
Натуральна яєчна локшина відмінно вписується в концепцію здорового харчування. Вона не дарма високо цінується в кухнях різних країн, адже в помірних кількостях вона дійсно приносить організму користь, а саме:
- нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту;
- регулює рівні цукру і холестерину в крові;
- насичує організм вітамінами, мікро- і макроелементами, а ще легкозасвоюваними білками;
- забезпечує почуття ситості на кілька годин, заряджаючи енергією і силами для роботи.
Пшенична локшина
Це один з найпопулярніших видів макаронних виробів. Смак пшеничної локшини знають всі, а технологія її виробництва і рецептура не вимагають високих витрат. Безперечний лідер по споживанню продукту - це Японія. У цій країні пшеничну локшину люди їдять кожен день протягом багатьох століть. Вона входить до складу більшості страв традиційної азіатської кухні в поєднанні з різними соусами і добавками.
Є 2 головні різновиди локшини - рамен і удон, який спочатку готували китайці, але пізніше він перейшов в японську кухню. Відмітна особливість продукту - відсутність в його складі яєць. Ще удон вважається найтовстішою локшиною, адже її діаметр становить від 2 до 4 мм. Консистенція м'яка та еластична, відтінок буває білим або сіруватим.
Користь пшеничної локшини полягає у високому вмісті клітковини. Цей рослинний компонент не засвоюється організмом, але підтримує його основні функції. Пшениця містить розчинну клітковину, яка в шлунку перетворюється в рідкий гель. Він м'яко обволікає внутрішні органи і надає їм додаткового захисту. У клітковини є й інші корисні властивості:
- підтримка оптимальних рівнів цукру і холестерину в крові;
- нормалізація роботи кишечника;
- забезпечення тривалого почуття насичення;
- поліпшення стану шкіри;
- нормалізація внутрішньої мікрофлори (це позитивно впливає на працездатність і зовнішність);
- профілактика раку грудей і кишечника;
- полегшення пробудження вранці.
Регулярне вживання пшеничної локшини позитивно впливає на роботу нервової системи. Зерно багате на вітаміни групи B, а це натуральні антидепресанти: вони усувають тривожність, нормалізують психоемоційний стан. Тому це блюдо корисно їсти після роботи, щоб розслабитися і зняти напругу.
Рисова локшина
Це класичний азіатський продукт на основі рисової муки, улюблене блюдо японців і китайців. Вона представляє собою довгі смужки тіста білого кольору з сіруватим відтінком. Їх товщина варіюється від 2 мм до 3 см, а довжина може досягати 50 см. У рисової локшини слабо виражений смак, ледь вловимий аромат з нотками бобів і горіхів, а також вона дуже ситна. Багато хто вважає фунчозу її різновидом, але виготовляється цей вид макаронних виробів з бобів. При варінні фунчоза залишається прозорою, а рисова локшина стає білою.
Цікаво, що в Азії домашню рисову локшину намагаються робити якомога довше. Згідно східному прислів'ю, її довжина символізує тривалість життя.
Шкідливих властивостей у рисової локшини не виявлено, зате відзначається велика користь від її вживання. Велика кількість крохмалю в її складі забезпечує швидке насичення, оскільки цей інгредієнт обволікає шлунок, а збільшення ваги він не викликає. Оскільки в продукті немає солі, він підходить для дієтичного меню при хворобах нирок, серця і судин. Високий вміст мінеральних речовин позитивно впливає на функції всього організму і стан внутрішніх органів.
На відміну від пшеничної, рисова локшина практично не містить клітковину, за рахунок чого вона легше засвоюється організмом. Тому блюдо рекомендують вживати дітям і літнім людям.
Інші корисні властивості рисової локшини:
- зміцнення нервової системи;
- поліпшення пам'яті і уваги;
- очищення судин;
- активізація обмінних процесів;
- забезпечення організму енергією;
- поліпшення клітинної регенерації і роботи мозку;
- уповільнення процесів старіння.
Ось такі корисні властивості має локшина. Тому якщо ви притримуєтесь здорового образу життя, переходьте за посиланням, що було вказано вище, та купуйте якісний, а також корисний продукт. Вдалих вам покупок!