Що таке сурогатне материнство?
Що стоїть за рішенням звернутися до послуг сурогатної матері, а також, що потрібно знати людям, які вирішили вдатися до такого способу запліднення? Нумо розбиратися. Ну а розповість нам про це співробітник Української Ассоціації Медичного Туризму, на сайті якої: www.uamt.com.ua/RU/stoymost-surrohatnoho-materynstva-v-ukraine.html можна дізнатися вартість сурогатного материнства в Україні.
Сурогатне материнство: що потрібно знати?
Термін "сурогатне материнство" вже став «попсовим» у сфері медицини. Щодня ми спостерігаємо десятки телепередач, де лікарі, експерти та представники шоу-бізнесу спілкуються на цю тему. Ще б пак, адже існує думка, що сурогатне материнство — найкращий спосіб "дістати" дитину та при цьому обійти стороною всі тяготи вагітності. Сурогатне материнство — це відмінний варіант, щоб заробити, надавши своє тіло як тимчасове місце проживання. Принаймні, так пишуть на незліченних рекламних буклетах, банерах, і т. д.
Що ж, перш ніж здійснити операцію «ідеальна вагітність» або поліпшити таким чином свій матеріальний статус, варто заглибитися в проблему, адже у медалі завжди дві сторони, чи не так? Отже, якщо ви думаєте про те, щоб скористатися послугами сурогатної мами, самі прийняли рішення стати нею або ж просто цікавитеся, як це працює, то ось що варто знати.
Існує 2 види сурогатного материнства:
- Традиційне сурогатне материнство передбачає зачаття, використовуючи генетичний матеріал батька та яйцеклітину сурогатної матері. Тут важливо відзначити, що в такому випадку жінка, яка виношує дитину, є його біологічною мамою.
- Другий варіант — гестаційний, коли в матку сурогатної мами вводять запліднену яйцеклітину батьків. Цей метод є кращим серед пар, адже він не тільки дозволяє мати 100 % генетичний зв'язок з дитиною, а і є менш складним з точки зору закону.
Сурогатне материнство — необхідність, а не примха
Десь за океаном дружина мільярдера вважає, що немає сенсу піддавати своє ідеальне тіло насильству в вигляді вагітності. Але ми не в Голлівуді, а сурогатне материнство — це серйозний крок, який здійснюється тільки за певними медичними показаннями. Найбільш поширені з яких — безпліддя або ж патології, що є протипоказанням до вагітності в цілому.
Ви в праві вирішувати, кому слід довірити виношувати свою дитину
Для багатьох людей такий крок є сімейною справою, тому вони вважають за краще вибрати близьку людину на роль сурогатної мами, для інших же це суто ділові відносини. Але на думку експертів, краще коли сурогатна мама ніяк не пов'язана з батьками та є ретельно відібраним кандидатом, а не найкращою подругою або сусідкою, яку ви давно знаєте. Нині існують агентства, які спеціалізуються на пошуку ідеального варіанту для майбутніх батьків.
Більшість сурогатних матерів вже народжували
Одна з головних вимог до жінки, яка вирішила стати сурогатною матір'ю є наявність власної дитини. На додаток до цього потенційна сурогатна мама повинна бути не молодше 21 року.
Контракт в обов'язковому порядку
Народження дитини — це не тільки диво, але і юридичний факт. У цьому пункті криється багато підводних каменів, пов'язаних з темою сурогатного материнства. У зв'язку з моральними та релігійними аспектами даного питання, політика багатьох країн не вітає такий спосіб боротьби з безпліддям.
В Україні ж законним вважається тільки гестаційне сурогатне материнство. Але законно, не означає просто. Якщо ж ви зважитеся на такий крок, то вашому юристу доведеться попітніти. Професіонали рекомендують прописати детально кожен пункт договору, адже були випадки, коли сурогатна матір була не готова попрощатися з дитиною.
Важливий момент: на відміну від інших країн, в Україні статус біологічної мами не заперечується сурогатною матір'ю. І наостанок, всім відомий факт, що в договорі є пункт про порушення та санкції. Тому слід бути твердо впевненим і на сто відсотків віддавати собі звіт в тому, що відбувається, в іншому випадку доведеться відповідати перед законом.