Головна : Новини

Переваги та недоліки одномісних парт

, 10:18
0 3851
одномісна парта

Згадуючи організацію процесу навчання в західних школах, мимоволі встають перед очима індивідуальні шафки для зберігання речей, спортивної форми, а також одномісні парти в кабінетах. Попри постійне використання здавалося б незамінних столів, призначених для двох чоловік, в даний час ситуація з меблями для дітей йде трохи інакша. Так наскільки необхідні індивідуальні парти для школярів, які їхні недоліки та переваги? Нумо розберімося. А допоможе нам в цьому співробітник інтернет-магазину https://ergo-kids.com.ua/ (до речі, тут безпосередньо можна придбати одномісні парти в Україні за доступною ціною).

Переваги одномісних парт:

  • Звичайно ж, неможливість відволікатися на сусіда по парті — величезний плюс столів, що належать тільки одному учневі. Школяр повністю зосереджений на собі, своїх проблемах, зосереджує увагу на виконанні роботи, отже, продуктивність праці збільшується.
  • Друга перевага полягає в характеристиках парти, яка регулюється під зріст школяра. Таким чином, попереджаються такі захворювання дітей, як сколіоз, порушення опорно-рухового апарату, захворювання очей, внутрішніх систем, органів. Зміна кута нахилу робочої поверхні — це незаперечна перевага сучасних парт.
  • Всім відомі неприємні вічні суперечки з приводу прибирань в класі, миття парт в тому числі. У разі використання кожним учнем персональної парти, ситуація стає більш ясною. Конкретна людина відповідає за чистоту та збереження свого конкретного робочого місця. Можливо навіть використання однієї парти, за рахунок наявного механізму трансформації, протягом усього часу навчання в школі. Думаємо, відмінний метод виховання відповідальності у сучасної молоді!
  • Списати набагато складніше! Для того щоб отримати підказку потрібно подолати більшу відстань, і не факт, що цього не помітять. Як результат, багато хто починає більш серйозно ставитися до навчання, адже доводиться розраховувати тільки на себе.
  • Мобільність. Ці парти можна переставити без особливих труднощів.  Тому підготовка до свята, круглого столу або батьківських зборів не складе ніяких труднощів.
  • Ну і, звичайно, діти-лівші за одномісною партою стануть відчувати себе набагато комфортніше, адже вони нікого не будуть бентежити своєю «несхожістю» на інших.

Недоліки одномісних парт:

  • Все-таки при розсадженні за двомісною партою набагато простіше та ефективніше відбувається виховання почуття колективізму, взаємовиручки, взаємодопомоги в класі. Сидячи за окремою партою кожен з учнів відповідає сам за себе, тобто як би там не було відділяється від колективу. Набагато складніше стає попросити допомоги у друзів і в питаннях, які пов'язані зі знаннями. А в молодших класах розвиток такого важливого вміння, як ділитися, залишається осторонь.
  • Комунікативні можливості обмежені. Перебуваючи днями в класі з традиційним розсаджуванням, школярі все ближче пізнають один одного, можуть досить тісно спілкуватися. Міняючись місцями, вдосконалюють навички спілкування.
  • Ще одне дуже важливе вміння — вміння працювати в команді, спільно з товаришем, навчаючись слухати іншого, брати до уваги чужу думку не отримує достатньої опори.

Висновки

Подивившись на шкільну парту з педагогічної точки зору, виходить, що це не просто предмет дитячих / підліткових меблів для старшокласників, але й дуже важлива частина процесу виховання в школі. Її використання може вплинути на багато чинників у формуванні особистісних якостей дитини. Тому, краще, про що можемо потурбуватися зараз — поєднувати застосування різних парт. Це допоможе дитині відчути себе незалежною, самостійною, а також стати повноцінним членом робочого колективу.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ