Охоронно-пожежна сигналізація: що потрібно знати?
Сьогодні ми розглянемо переваги охоронно-пожежної сигналізації (ОПС), яка встановлюється на багатьох об'єктах. Сама назва має на увазі, що підключати охоронну систему та пожежну сигналізацію окремо не обов'язково. При введенні будь-якого приміщення в експлуатацію, зміні планування або дизайну, раціонально віддати перевагу порівняно новій технології — охоронно-пожежній сигналізації. Але водночас більш дорогій та вимогливій до обслуговування. Ну а розповість нам про це співробітник інтернет-магазину Kibstore, в якому їх безпосередньо можна придбати.
Особливості конфігурації
Стандартна пожежна сигналізація спрацьовує при загорянні, та автоматично починає гасити полум'я. Найчастіше вона оснащена сиреною, яка інформує всіх людей, що знаходяться в приміщенні та в радіусі дії звукового сигналу про надзвичайну подію. Такий пристрій ефективний завдяки своїй простоті. Оскільки ще зовсім недавно не було альтернативи, повсюдно підключалися тільки такі пожежні системи.
Отримані практичні відомості про схему роботи змусили конструкторів продовжити роботу щодо її вдосконалення. Виявилося, що пристрої на деяких об'єктах є малоефективними — вони спрацьовують при хуліганстві, можуть викликати паніку, а також панічні атаки. Сигнал, який передається на блок управління, трансляція відеозображення в режимі реального часу — це переваги більшості охоронно-пожежних систем нового покоління. Вони були створені для того, щоб усунути ці недоліки.
Датчики сучасних стандартів
Низький рівень чутливості датчиків також був властивий протипожежним пристроям попереднього покоління. Системи нового типу оснащуються:
- димовими датчиками, які дозволяють запобігти загорянню, не тільки локалізувати та загасити пожежу;
- тепловими датчиками, здатними зупинити поширення полум'я, навіть якщо воно приховане та непомітне;
- сповіщувачами полум'я, що реагують на відкритий вогонь та інфрачервоний спектр;
- газоаналізаторами з високою чутливістю.
При виявленні проблеми сигнал від датчиків надходить на єдиний для всіх елементів блок управління, розміщений на пульті охорони підприємства, заводу, фабрики. Звичайно, для захисту квартири, невеликого будинку від пожежі нема потреби в такому пульті.
Варто скористатися мобільним додатком. Адаптована під таку схему функціонування охоронно-пожежна сигналізація Satel, Paradox та інші. Передається тривожний сигнал на близькі й далекі відстані через інтернет, в режимі екстреного оповіщення або фонового спостереження. Сумісність гарантується виробником охоронно-пожежних систем і смартфонів / планшетів.
Відеоспостереження — користь незаперечна
Охоронно-пожежна система з інтегрованими відеокамерами спрощує пошук причин загоряння, дозволяє своєчасно помітити будь-який диверсійний акт, а також робить більш ефективною евакуацію. Така конфігурація підходь для установки в житловому та нежилому секторах, приміщеннях різних габаритів. Вигода очевидна, а вартість охоронно-пожежної системи приємно дивує. Після підключення не буде про що хвилюватися.
Вивід тривожного сигналу
Тривожний сигнал від системи ОПС можна здійснити декількома варіантами. Все залежить від виконання і вартості:
- Перший і досить таки бюджетний варіант — це на пульт охорони, який знаходиться в тому ж об'єкті, групі швидкого реагування або на телефон відповідальної особи за збереження майна (директору, керуючому і т. д.). Таке виконання не вимагає від власника або орендаря великих матеріальних витрат на абонентське обслуговування, щомісячних і квартальних оплат. Воно оптимально підходить для невеликих магазинів, кафе, кальяну, ресторанів і т. д., тобто для малого і середнього бізнесу.
- Другий варіант відрізняється від першого лише тим, що сигнал про порушення надходить паралельно на районний пульт пожежної охорони та позавідомчу охорону. Даний спосіб вимагає щомісячних платежів.