Головна : Новини

Чим відрізняється робоче взуття від звичайної?

, 23:59
0 1594
робоче взуття

День у день надійне та безпечне спецвзуття охороняє робітників від травм. Важка промисловість, будівництво, такі підприємства підвищеної небезпеки, як: нафтопереробні, теплоенергетичні та хімічні, є небезпечним середовищем для непідготовленої та не забезпеченої засобами захисту людини. Тому захист від шкідливих виробничих факторів є життєво важливим. До речі, придбати якісне робоче взуття ви можете в інтернет-магазині "Анві Груп": https://anvigroup.ua/rabochaya-obuv/.

Потреба в якісному та надійно зшитому робочому взутті стимулювала його масовий випуск. Оскільки в XX столітті зі зростанням промисловості з'явилося безліч раніше невідомих галузей, під кожну з них було потрібне взуття з набором конкретних характеристик. На будівництві та в металообробці більше уваги було приділено захисту від механічних травм і опіків. А в харчовій та хімічній — захисту від контакту з їдкими та токсичними матеріалами.

Перед тим як розібрати докладніше теперішні різновиди спеціального захисного взуття, звернімось до його загальних рис. Згідно з чинною європейською класифікацією розрізняють моделі загальновиробничого робочого взуття, захисного і спеціального призначення. Вони відповідають стандартам EN-347, EN-346 і EN-345 відповідно. Основні їх відмінності — захист в ділянці носка:

  • EN-347 - ударостійке взуття, захист пальців і підйому стопи в якому забезпечує матеріал верху. Носок може мати посилений наплив, що прикриває від удару торець черевика.
  • 2EN-346 - взуття зі вшитим металевим або композитним підноском, розрахованим на стиск і падіння важких предметів з силою до 100 Дж.
  • EN-345 - черевики з металевим підноском, випробувані на міцність до ударів у 200 Дж.

Вимоги до підошви захисного взуття

Щодо виконання підошви існує ряд своїх вимог. Все робоче взуття має підошву з розвиненим малюнком і високим профілем протекторів. Дана особливість забезпечує хороше зчеплення з будь-якою основою незалежно від погодних умов. У черевиках з потужним протектором можна безпечно пересуватися в ожеледь, по мокрій та маслянистій підлозі, не боячись при цьому посковзнутися.

Другий важливий атрибут підошви — антипрокольна устілка. У черевиках для будівельників така повинна бути в обов'язковому порядку, оскільки на будівельному майданчику повно гострих виступаючих предметів — прути арматури, оскільки граніту та усіляке сміття. Устілка являє собою тонкий лист стали, розміщений під втаєною устілкою черевика. Вона тестується на опір проколу силою 1100 Н.

Для зниження навантаження на п'яту у втаєній устілці передбачений амортизатор на місці каблука. Матеріалом амортизатора зазвичай служить спінений поліпропілен, тому що він довговічний і відновлює форму після деформації. Амортизатор серйозно пом'якшує навантаження на гомілкостоп й інші суглоби, оберігає від ударів, якщо людина стрибнула з висоти або оступилася, спускаючись зі сходів.

Перераховані властивості та пристосування — це основний набір характеристик більшості моделей робочого взуття. Залежно від категорії та фасону він може бути доповнений.

Шкіряне спецвзуття

У цю групу входять різні вироби — від робочих сандалій до важких черевиків на шнурівці типу гомілок. Причина тому проста — шкіра до сих пір є надійним і міцним матеріалом, для виготовлення верхньої частини взуття. А з розвитком технології виробництва синтетичних тканин з'явилися дешевші її замінники, які можна порівняти за механічними властивостями та фактурою.

Переваги шкіряного спецвзуття:

  • стійкість до жирів, вологи, нафтопродуктів, легких розчинів кислоти та лугів;
  • легко відмивається та очищається від будь-якого типу забруднень;
  • слабо розтягується та непогано поглинає удари.

Недоліки шкіряного спецвзуття:

  • поганий теплоізолятор;
  • не еластичне, при високих температурах пересихає і стає ламким;
  • погано вентилюється (не паропроникне), тому слід передбачити змінну устілку.

В якості елемента робочої екіпіровки шкіряні черевики продовжують використовуватися у важкій промисловості. При проведенні зварювальних й інших вогненебезпечних робіт альтернативи їм практично немає, тому що тільки вони можуть захистити ноги від іскор і бризок розпеченого металу.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ