Що таке аденоїди і їх лікування
Організм кожної людини являє собою доситьскладну структурну систему, в якій всі вузли та компоненти взаємопов'язані і доповнюють один одного. Однією з найбільш важливих, але зовні непомітних в роботі систем, є лімфатична система. Це судинно-Железова система, головним завданням якої є регуляція обмінних процесів, очищення клітин організму від токсинів. Вона складається з рядузалоз, що виробляють гормональні компоненти, що беруть участь у всіх процесах організму. Одним з таких лімфатичних вузлів в організмі будь-якої людини є мигдалини - скупчення характерною лімфатичної тканини в області носоглотки. Вони відіграють важливу роль у зміцненні імунітету. Великій кількості, як дорослих, так і дітей, вони стають змими "завдяки" такому патологічному процесу, як аденоїди. Цей процес являє собою патологічне збільшення розмірів мигдалини (як правило, носоглоткової) внаслідок розвитку її гіперплазії (збільшення обсягів лімфатичної тканини). Подібне явище загрожує розвитком досить серйозних розладів, наприклад, втратою частини чутоких функцій (зниження функції), утрудненням дихання через ніс. Особливістю даного виду мигдалин є їх розташування, яке зміщене вгору, в носову область, і на відміну від глоткових мигдалин їх не можна "побачити неозброєним оком". Ця патологія є досить поширеною в дитячому віці (основний контингент страждають даноюпатологією припадає на вік від трьох до семи років). Аденоїди мають три ступені розвитку захворювання, кожна з яких обмежує медперсонал у виборі засобів і методів лікування. Останнє може проводиться або консервативним, терапевтичним шляхом, або хірургічним, з повним видаленням даних мигдалин. Останній спосіб використовується в последнюю чергу, коли ступінь збільшення мигдаликів стає небезпечною для нормального функціонування процесів організму. Далі Іванов А. П. - співробітник медичного порталу: розповість нам про безопераційних методах лікування аденоїдів.
Лікування запалення аденоїдів без операції
На сьогоднішній день для зменшенийия аденоїдів застосовують лазеротерапію або лікування гомеопатичними і лікарськими препаратами, а також народні методи.
Лазеротерапія має протимікробну дію, зменшує запалення аденоїдних тканини, підсушує слизову.
Лікарська терапія включає в себе:
- промивання носа сольовими розчинами;
- закопування препаратами, які мають антисептичну дію, які підсушують слизову;
- закопування препаратами протизапальної та протинабряклого дії.
Плюсом лікуванняаденоїдів гомеопатичними препаратами є натуральність таких препаратів, мінусом - дане лікування займає пару місяців.
Народні засоби лікування аденоїдів:
- настій калини та шипшини з календулою;
- настій берези, евкаліпта і ромашки;
- відвар кори дуба;
- збір трав з смерековим (евкаліптовим) маслом;
- сік моркви;
- сік буряка з медом.