Молочниця, причини і симптоми захворювання
Молочниця (або кандидоз) –захворювання, яке вражає шкіру, слизові і внутрішні органи. Викликають хворобу дріжджоподібні грибки типу Candida. Назва « молочниця » виникло на підставі білих виділень творожистой консистенції з піхви, які спостерігаються під час захворювання. Більш детально про молочницю читайте на сайті
Гриби Candida є складовими нормальної вагінальної мікрофлори, але лише в малих кількостях. Коли ж гриби активно розмножуються, вони сприяють розвитку симптомів молочниці. Умови для появи кандидозу також виникають у разі зниження імунітету, при неправильній системі живлення, гормональному дисбалансі .
По суті, молочниця не є небезпечною для здоров'я, навіть у разі поширення захворювання на внутрішні статеві органи, проте доставляє хворому неприємні відчуття. Тому, помітивши перші симптоми, необхідно назамедлітельно прийти на прийом до лікаря, який поставить діагноз і вкаже відповідну схему лікування. Лечення необхідно проводити в два етапи:
- для початку необхідно усунути причини активного розмноження грибка (змінити схему харчування, скасувати гормональні ліки);
- потім призначається прийом безпосередньо протигрибкових ліків і вітамінів.
Молочниця виникає як у жінок, так і у чоловіків, однак чоловіче захворювання грибкового походження називається кандидозний баланопостит. У більшості випадків захворювання спостерігається у чоловіків, які страждають цукровим діабетом, ожиріннямабо мають знижений імунітет.
Симптоми молочниці
Симптоми у жінок:
- сильний свербіж, печіння і біль в статевих органах і піхві;
- білі виділення творожистой консистенції у великихкількостях;
- больові відчуття під час сечовипускання і статевого контакту.
Молочниця у чоловіків протікає не так помітно, проте в деяких випадках їх також турбує свербіж і печіння, хворобливі відчуття в процесі сечовипускання, а також білястий наліт на голівці члена.
грибка Candida для розмноження необхідні сприятливі умови, такі як не дуже кисле середовище і зниження імунітету людини.
Причинами, які провокують розмноження грибка, є:
- негативні наслідки приема антибіотиків;
- зниження імунітету;
- дисбаланс у системі обміну речовин, цукровий діабет;
- неправильна схема живлення, відсутність необхідних організму вітамінів;
- прийом гормональних медикаментів, вагітнесть;
- тісну синтетичну білизну, яка не створює можливості повітрообміну. ??
У результаті розростання колонії грибка він руйнує клітини, що вистилають слизові статевих органів. Небезпечного впливу на здоров'я захворювання не здійснює, проте приносить неприємні відчуттяі перешкоджає веденню нормального статевого життя. Надзвичайно рідко кандидоз стає хронічною хворобою, яка може вплинути на функціонування прилеглих органів.