Що таке небулайзер або інгалятор
Інгалятор або небулайзер – це апарат, за допомогою якого ліки вводяться в організм чолОвеков у вигляді газоподібної суміші (метод інгаляції). Своє застосування дані апарати знайшли як у традиційній (в пульмонології), так і в альтернативній (в ароматерапії) медицині. У першому випадку, інгалятор використовується для доставки антибіотиків та лікарських препаратів прямо в зону ураження, до найменших часткам легенів (бронхіоли, альвеоли). У друром, застосовується також для доставки в легені профілактичних, ароматичних масел (наприклад, евкаліптової, обліпихової і т. п.). До речі, придбати інгалятори ви можете в інтернет-магазині медтехніки:. На сьогоднішній день вибір цих апаратів дуже великий, а найбільш поширеними є:
1. Ультразвуковоті - рідина перетворюється в газоподібний аерозоль за рахунок вібрування пластини на ультразвукової частоті.
2. Сольові - містять велику кількість солей.
3. Компресорні - роблять аерозоль потрібного речовини за рахунок роботи стисненого повітря.
4. Тепло-вологі або парові - процес інгаляції відбувається за рахунок вдихання парів лікувальної смесі.
Ще дуже поширений і застосовується в медицині і в домашніх умовах вид інгалятора - це небулайзер. Він дуже корисний при захворюваннях дихальних шляхів і просто необхідний при лікуванні захворювань цих органів. При цьому всьому, він дає дуже хороший результат. Він має властивість освіти аерозолю, якийнадходить в самі нижні дихальні шляхи.
Також можна використовувати небулайзер для потрапляння в організм антибіотиків і навіть гормонів. І найголовніше, що при застосуванні подібного аерозолю, він завжди має кімнатну температуру і не має шансів утворити опіки дихальних шляхів.
Основні критерії до оцінки ефективності та характеристик небулайзера наступні:
- ефективність потрапляння ліків у дихальні шляхи;
- розміри частинок і частка респірабельних частинок (це частинки з аеродинамічним діаметром близько 5мкм).
Від розмірів частинок залежить і лікування. Наприклад, для більшої ефективностіості при лікуванні деяких хвороб необхідно застосовувати наступні діаметри частинок:
- 5-10мкм - для гортані, трахей, ротоглотки;
- 2-5 мкм - Для нижніх дихальних шляхів.
Маючи вдома такий препарат - не страшна ніяка хвороба та інфекції.