Захворювання: фіброзно-жирова інволюція
Жіночі груди є не тільки однією з найважливіших і прекраснийх частин тіла жінки, але вона ж має величезне сакральне значення в культурі практично всіх народів світу. Якщо упустити різні культурні, морально-етичні, естетичні та інші, не пов'язані з реальною фізіологією моменти, а розглядати й оцінювати її виключно як фізіологічно невід'ємну частину організму, то приходить розуміннятого, що жіночі груди або, як її ще називають, молочні залози являють собою частину статевої системи будь-якої жінки.
Фактично, молочні залози - це один з вторинних ознак статевої зрілості жінки. З точки зору фізіології, молочна залоза є парним органом і складається з комплексу молочних часток (мікрожелез, що виробляють при необхідності молоко), з'єднаних з соском мережею молочних проток. Всі ці компоненти оточені з усіх боків жировою тканиною. Молочні залози, точно також, як і інші частини організму проходять всі періоди життя від дитинства до старості, при цьому зазнаючи різні структурні зміни. Тут слід вчитьать, що статева або репродуктивна система жінки, складовою частиною якої є молочні залози, проходить у своєму розвитку три періоди, що впливають на здатність до здійснення дітородної функції: дітородний (до сорока п'яти років, як правило), менопауза (клімактеричний період, який триває, як правило, з сорока п'яти до п'ятдесяти п'ятироків) і старість.
Плин часу впливає на структуру молочної залози і в першу чергу на її жировий прошарок. З цим пов'язана така поширене захворювання або необоротний стан, як. Як стає зрозумілим з назви, інволюція (тобто, процес зворотний до еволюції, тобто розвитку) жирової тканини представляет собою регрес її розвитку, тобто, фактичний процес старіння залози і втрати жирової тканини, який, тим не менш, не завжди пов'язаний саме з віковими змінами.
За своєю природою, фіброзно-жирова інволюція являє собою процес поступового заміщення залізистих тканин на жирові і з'єднайтеПатерналізм, внаслідок чого груди поступово зменшується в розмірах.
З точки зору медицини цей процес продиктований гормональним дисбалансом, характерним для періоду менопаузи, але гормональний збій може відбутися і в активному дітородному віці, що не є природним процесом і призведе до необхідності примінения медикаментозної терапії ендокринного характеру.