Головна : Новини

Що таке пролапс мітрального клапана

, 12:15
0 409

Наш організм - це складна система органів, тканин, систем, які удивмон гармонійно взаємодіють між собою. Одним з найбільш важливих, навіть життєво важливих, органів є серце - природний циркуляційний насос, постійно перекачує кров по організму, а разом з нею і всі корисні речовини. Якщо проводити аналогію між серцем і насосом в технічному розумінні, то і той, і інший забезпечують перемещеніе робочої рідини за рахунок створення перепаду тиску між вхідної та вихідної лініями. Якщо в реальному насосі це відбувається за рахунок обертання робочого органу-крильчатки, то серце працює за рахунок власних скорочень. Також, в обох випадках може виникати явище зворотного струму робочої рідини в порожнину закінчення. У випадку з серцемдане явище носить назву регургітація. Для його запобігання використовується система клапанів.

Мітральний клапан

Одним з найбільш важливих клапанів серця є мітральний клапан, роз'єднуючий "артеріальний серце" на ліве передсердя і лівий шлуночок. За своєю структурою, мітральний клапан має две стулки, що мають у поперечному перерізі дугоподібну форму, увігнуту в бік передсердя. Він запобігає зворотний відтік крові в передсердя під час скорочення шлуночка і перекачування крові в аорту. Незважаючи на складну будову і досконалу еволюційну форму, мітральний клапан точно так само, як і інші компоненти організму в цілому, і серця в частності, схильний до різних вродженим і набутим порокам.

Синдром Барлоу

Найбільш поширеним захворюванням або пороком мітрального клапана є його Пролапс або синдром Барлоу (названий по імені людини, вперше детально описав механізми його протікання), більш детально читайте тут:.Дане захворювання супроводжується порушенням функції клапана, тобто не забезпечує повного закриття стулок клапана під час фази скорочення шлуночка. В результаті порушення в анатомії стулок, вони в певний момент починають прогинатися в порожнину передсердя під час відкриття аортального клапана і таким чином на закриваються повністю. Цепризводить до утворення регургітації в сторону передсердя. Статистично, даний порок при незначних обсягах регургітації ніяк не позначається на функції серця і загальному стані організму, а значить і не вимагає ніякого лікування. Тим не менш, існує певний відсоток хворих, у яких відтік досить значний і вимагає оперативного вмешательства аж до протезування.

Симптоми пролапса

Як і будь-яке захворювання, пролапс клапана супроводжується певними симптомами:

  1. Прискорене серцебиття з порушенням ритму;
  2. Вегетативний криз;
  3. Гіпервентиляція;
  4. Прискорені запаморочення;
  5. прискорене стомлюваність;
  6. Наявність задишки, неповний вдих;
  7. Болі в області серця;
  8. і т. П.

Як правило, порок розвивається дуже повільно і не спостерігається критичних порушень протягом усього життя.

Діагностика

Основним способом діагностування вади є аускультація (тобто, прослуховування за допомогою стетоскопа) і ехокардіографія в Парастенальная поздовжньої позиції.

Лікування

У більшості випадків не потрібно ніяких заходів у відповідь, ні хірургічних, ні терапевтичних. Певна терапія починає застосовуватися у випадку, якщо виявляються болі в області серця і явні порушення ритму. У такому випадку рекомендована заспокійлива терапія, освоєння різних методик релаксації, регулярні і повноцінний відпочинок.

Висновки

Дане захворювання найкраще запобігти або здійснювати регулярну профілактику, тоді воно себе не проявлятиме, а ваше життя буде текти в нормальному ключі.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ