Головна : Новини

Які бувають пульти дистанційного керування (ПДК)

, 09:17
0 1257

Еволюційний процес призвів до того,що людина сьогодні є найбільш розвиненим істотою на планеті. Він не слід виключно природним інстинктам, як тварини, а намагається змінити природу, на догоду своїм інтересам і виникаючим потребам. В результаті колосального науково-технічного прогресу, особливо останніх років п'ятдесяти, людство створило величезну кількість вустройств, які сьогодні виконують за людину найважчу, рутинну й небезпечну роботу. Більшість з них мають свій блок управління, який базується на електронних компонентах, зібраних в єдину схему. Якщо взяти і проаналізувати все те обладнання, яке нас оточує вдома і на роботі, то практичне більшість матиме електроннуприроду, а це означає, що такі пристрої в принципі можуть управлятися не тільки бортовим обладнанням, а й виносним блоком управління, тобто - пультом дистанційного керування (ПДК). До речі, в Україні придбати ПДУ можна в інтернет-магазині:.

Причини застосування ПДУ

Причин, які посувають чолОвеков до використання систем віддаленого управління електронікою, в принципі всього дві:

  1. Комфорт . Це основна причина, яка в принципі є головним чинником всього науково-технічного прогресу. Напевно, зручніше перемикати канали телебачення лежачи на дивані, ніж бігати щоразу до телевизкричу і натискати там на кнопки;
  2. Безпека . Це друга, не менш важлива, причина. Існують завдання, як побутового, так і промислового характеру, при виконанні яких в зоні проведення існує реальний ризик здоров'ю і життю людини, або ж якості виконуваних робіт. Наприклад, переміщення габаритніх і важких вантажів за допомогою кран-балки, або ж фотографування з довгою витримкою зі штатива.

Види ПДУ

Пульт дистанційного керування є такою ж самостійною одиницею, як і обладнання, яким він керує. Тому, існує багато різновидів ПДУ, а значить, є необхідністьв певній системі класифікації. Найбільш затребуваними критеріями при визначенні видів ПДУ є:

  1. Джерело живлення (бувають пульти автономні і провідні);
  2. Мобільність (стаціонарні і переносні ПДУ);
  3. Функціонал (ПДУ з фіксованим набором функцій, універсальні і програмовані);
  4. Канал зв'язку (механічні, провідні, радіохвильові, ультразвукові, інфрачервоні).

Принцип дії

Зовні, практично будь ПДУ являє собою прямокутний лібпро криволінійний блок з кнопками. Усередині блоку знаходиться електронна керуюча плата, джерело живлення (у разі переносного автономного ПДУ) і система передачі / прийому сигналу (наприклад, інфрачервоний датчик або кабель управління). Кожна з кнопок відповідає за одну або декілька виконуваних завдань. Особливістю більшості побутових пультів ДУ, являється їх розширений функціонал: раніше на пульт виносилися базові функції, тоді як більшість інших базувалося на блоці управління пристроєм. Сьогодні ситуація діаметрально протилежна.

Висновки

Застосування ПДУ в побуті, дозволяє значно підвищити комфортність використання побутових приладів,а значить і загальний комфорт нашого життя.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ