Головна : Новини

Як подолати таку хворобу суглобів, як артроз

, 15:45
0 370

Практично кожен з нас знає відому фразу "рух - життя". Абагато хто при цьому навіть відчули її сенс на особистому прикладі. Це досить яскраво видно на прикладі життя сучасної людини, який пройшов довгий шлях від первісного важкого і виснажливого фізичної праці, до сучасного комфортно заробляння грошей в кріслі офісу. З одного боку, це звичайно ж досягнення, оскільки більше немає необхідності вказакладають день і ніч безперервно, прикладаючи вагон фізичних зусиль. З іншого боку, такий підхід позбавляє людину необхідності рухатися, а це прямий шлях до порушення функцій організму і в першу чергу - опорно-рухового апарату. При чому страждають від відсутності достатньої рухової активності в першу чергу не кістки, а сполучні ланки- Суглоби, в яких розвивається досить підступне захворювання - артроз.

Що таке артроз?

Артроз відноситься до так званих дегенеративно-дистрофічних захворювань опорно-рухового апарату, які супроводжуються ураженням і зміною тканин. У разі артрозу, уражається хрящова тканина суглоба,що в підсумку призводить деформації кісток в місці зіткнення, тобто, в суглобі. У медичній практиці дане захворювання може називатися по-різному, наприклад, остеоартроз, деформуючий артроз, артрит і т. Д. Слід розуміти, хоча і артрит, і артроз - захворювання однієї природи, багато в чому це навіть одне і те ж захворювання, але артрит -це гостра, запальна форма ураження хрящів, а артроз - хронічна.

Симптоматика

Дегенеративно-дистрофічні ураження хрящів такого типу, як правило, вражають колінні суглоби, ось чому симптоми захворювання і пов'язані з ними:

 1. Перший і головний симптом - боль в суглобах, особливо при рухової активності або зміні погоди;
 2. Другий - наявність хрускоту в суглобах, при чому не звичайного, а сухого і грубого;
 3. Третій - зниження амплітуди рухливості суглоба;
 4. Четвертий - деформація зчленованих в ураженихом суглобі кісток.

Як перемогти артроз

Враховуючи той факт, що артроз супроводжується болем у суглобах, більшість людей відкрито ігнорують його, або намагаються боротися народними методами, притирання, мазями і т. П. Перше, що потрібно усвідомити одразу ж після підозр, а тим більше - діагностуваннязахворювання, це необхідність адекватної та кваліфікованої медичної допомоги і вже точно не самолікування.

Звичайно, якщо хвороба переросла в хронічну стадію, вона буде переслідувати людину до кінця його життя. Багато хто ставить питання: чи можна? І ось тут виникає дилема: можна просто закрити очі і змиритися,що призведе до досить швидкого прогресування захворювання, а можна вжити адекватних заходів і максимально полегшити, а значити і відкласти захворювання.

Найбільш частими методами боротьби з артрозом є:

 1. Боротьба із зайвою вагою, тобто зниження навантаження на суглоби;
 2. Зниження підвищеної рухової активності і фізичних навантажень на уражені суглоби;
 3. Мануальна терапія і масажі;
 4. Застосування аксесуарів, розподіляють навантаження;
 5. Вживання речовини, які перешкоджаютьють руйнування хряща;
 6. Застосування протизапальних засобів;
 7. Застосування методик протезування суглоба.

Висновки

Головне, що повинен розуміти будь-який хворий артрозом - це своєчасна і адекватна реакція, яка запобіглат руйнування хрящів і збереже максимально можливу рухову активність надовго.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ