Головна : Новини

Гонартроз: ознаки, діагностика та лікування

, 12:02
0 1237

Гонартроз вражає колінний суглоб – це схильне до прогресування ураження хряща, зокрема, внутрисуставного, що не запального характеру.

Найчастіше цього захворювання схильні жінки похилого та середнього віку, а також піддані постійним інтенсивним навантаженням люди, травмовані (наприклад, професійні спортсмени). Важливу роль у попередженні такої недуги відіграє профілактіка.

Симптоматика захворювання

Починається все поступово. Спочатку, а саме на першому етапі, потенційного пацієнта можуть турбувати стерпні болю при русі, що дають про себе знати, особливо, під час спуску-підйому по сходах, при цьому в області суглоба може виникати відчуваючиение скутості.

Характерний показник розвитку хвороби – хворобливі відчуття при підйомі з положення сидячи або при перших кроках, так звана « стартова біль & raquo ;. Потім біль розсіюється, але знову нагадує про себе після значних навантажень.

Зовні коліно неізмена, за винятком можливої ??невеликої набряклості, рідше спостерігається скупчення рідини, від чого виходить відчуття тяжкості і, як наслідок, обмеження рухливості.

Далі захворювання проявляється більш інтенсивно, посилюється і частішає біль, при рухах возможет грубий хрускіт, суглоб змінюється в бік розширеноия.

Останні етапи характеризуються перманентними болями, причому, як під час ходьби, так і в стані спокою.

Обстеження при гонартрозе

Діагностика гонартроза передбачає проведення рентгенографії колінного суглоба. Дане дослідження маєсвоєю метою уточнення діагнозу, визначення вираженості змін, спостереження за динамікою процесу (робляться знімки через деякий час).

Даний метод діагностики закріплює за собою позицію « основного » за рахунок своєї доступності і порівняно низькій вартості, однак таким шляхом не завжди можна виявити гонартроз на ранніх стадіях.

При вивченні рентгенограми необхідно враховувати той факт, що у більшості людей похилого віку можуть спостерігатися певні зміни, характерні для даної недуги, але не завжди вони супроводжуються патологічними симптомами.

Лікування гонартрозу

Потрібно розуміти, що лікуванням гонартроза повинні займатися кваліфіковані лікарі-ортопеди. Самолікування хвороби неприпустимо!

Починається терапія в ідеалі в максимально ранні терміни, в період загострення пацієнтам прописується спокій, а в якості безпосереднього лікування: массаж, лікувальна гімнастика, фізіотерапія, можливо, лікування грязями. Лікарська терапія, або означає прийом препаратів – заступників синовіальної рідини і препаратів, дія яких спрямована на поліпшення обмінних процесів в суглобі. В окремих випадках вводяться стероїдні гормони.

Ходити таким паціентам рекомендується з тростиною, а іноді застосовуються індивідуальні устілки і спеціальні ортези. Важливі правила: уникати зайвих навантажень на суглоб, займатися фізкультурою, носити зручне взуття, дотримуватися режиму дня, стежити за харчуванням і вагою.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ