Головна : Новини

Морська хвороба - це назавжди?

, 12:33
0 1858

Морська хвороба – вкрай неприємне состояние, здатне геть зіпсувати враження від морського круїзу або подорожі по річці. Чи можна подолати цю хворобу?

Кинетоз або хвороба руху – так називають фахівці морську хворобу. Вважається, що неприємне відчуття нудоти, яке виникає у багатьох в результаті заколисування, виникає черезневідповідності імпульсів, що виникають у вестибулярному апараті людини, тієї інформації, яка надходить з органів зору. Так, рецептори вестибулярного апарату відчувають тряску, в той час як око людини бачить нерухомі предмети, в результаті мозок не знає, як аналізувати отримані відомості. Хоча за традицією ми називаємо цей стан морской хворобою, найчастіше сучасна людина переживає цей стан в автомобілі. Просто в перші в людській історії наші предки зіткнулися з укачиванием саме під час тривалих морських подорожей, звідки в нашу мову прийшло і закріпилося цю назву.

Цікаво, що в більшій частині випадків симптоми морской хвороби знижуються з часом: організм, як може, адаптується до незвичних умов. Причому поліпшення зберігаються не тільки протягом одного морської подорожі: якщо ви зважитеся повторити круїз, наступного разу, швидше за все, ви перенесете плавання легше.

Найгірше переносять хитавицю діти, чия нервова система і вестибулярний апарат зокрема ще не сформувалися остаточно. Так, морської хвороби найбільш схильні діти у віці від 2-х до 12 років. До речі, допомогло багатьом дітям навіть при більш серёзних захворюваннях.

Правда, далеко не всім вдається адаптуватися до хитавиці. Відомо, що у деяких людей симптоми морской хвороби не зменшуються навіть після великої кількості подорожей на воді. Наприклад, британський адмірал Гораціо Нельсон, до кінця своїх днів страждав від сильної морської хвороби, яка, втім, не завадила йому командувати флотилією!

Якщо ви погано переносите морські подорожі та інші « заколисуючі » ситуації, полегшите свій стан за допомогою простих прийомів. Так, не варто пити занадто багато води, особливо в першій половині дня. Ваша їжа повинна бути легкою, не надто щедрою, інакше ймовірність виникнення нудоти підвищується. Причому дотримуватися легкої дієти варто починати ще до початку подорожі: приблизно за тиждень до запланованогоого круїзу відмовтеся від жирної, смаженої їжі, важких для шлунка солодощів і т.п.

Вважається, що полегшити симптоми морської хвороби допомагають м'ятні цукерки або ментолові жувальна гумка: справді, цей засіб допомагає зменшити нудоту. Крім цього, моряки радять закладати в рот два сірники, затискаючиїх між зубів і посмоктуючи кінчики. Природно, закладати сірники в рот потрібно чистою стороною, сірчаними головками назовні. Такий метод також знижує відчуття нудоти.

Допомагає пережити качку і фіксація погляду на рухомих предметах. Як було сказано, нудота виникає через те, що мозок переживає невідповідністьзорових сигналів і відчуття руху. Якщо ж ви будете дивитися на рухомі предмети, це допоможе мінімізувати негативні наслідки. З цією ж метою можна стукати п'ятою по підлозі, здійснювати інші рухи ногами.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ