Головна : Новини

Що являє собою артроз колінного суглоба

, 11:41
0 324

Наш організм - це унікальна з точки зору еволюції структура, в якій всі простое об'єднується в надскладне, утворюючи виключно складні механізми взаємодії. Незважаючи на всю свою досконалість, навіть цей вінець еволюції схильний до захворювань, які день у день переслідують нас, за кожним кутом, як говориться. І якщо до зовнішнього ворогу ще можна якось підготуватися, то часто буває так, що ворог приходить зсередини, поражая найбільш чутливі і важливі компоненти нашого організму. Наприклад, ні в кого не викликає сумніву у винятковій важливості роботи таких органів, як серце, мозок, печінка і т.д., але при цьому ми якось зневажливо ставимося до таких важливих елементів, як суглоби. Насправді ж, від їхнього здоров'я та безперебійної роботи залежить свободарухів людини, оскільки саме суглоби забезпечують рухливі (обертальні) з'єднання кісток. Для того, щоб представити спектр можливих проблем, долають суглоби, необхідно для початку розібратися в тому, як вони влаштовані.

Що таке суглоб

З точки зору теорії машин і механізмів, суглоб - повпро не що інше, як шарнір - опора обертання. Щоб у цьому розібратися, достатньо взяти, приміром, частина робочого органу екскаватора або фронтального навантажувача. Формально ми маємо два або більше ланок, з'єднаних між собою осьовими шарнірами, що дозволяють здійснювати взаємні відносні обертальні рухи. Природно, самі по собі ланкиобертатися не будуть - для цього їх необхідно додатково з'єднати жорсткого або гнучкого зв'язком (найчастіше цю роль виконують гідроциліндри). Розглядаючи за аналогією суглоб, ми також будемо мати обертальний з'єднання двох кісток, відносний поворот яких здійснюється за рахунок м'язової системи. На відміну від трактора, кістки не мають спільної осі, а її роль виконує спеціальна суглобова сумка, що повторює обриси хвостовиків кісток і забезпечує необхідну рухливість і оберігає кістки від стирання. Основу цієї структури становить хрящова тканина.

Що таке артроз

Одним з головних і складних суглобів в нашому організмі є колінногоий суглоб. Однією ж з найбільш важких хвороб, що вражають його є артроз. Це хронічне дегенеративно-дистрофічних захворювання, яке призводить до повільного, але послідовного руйнування хрящової тканини. До найбільш явним причин розвитку даного захворювання відносять порушення обміну речовин (як вікове, так і придбане вследствіє неправильного способу життя), травматичні фактори в даній області, надлишкова маса тіла, що підвищує статичну і динамічну навантаження на суглоб і його компоненти.

Симптоми артрозу

Як і будь-яке інше захворювання, артроз характеризується яскраво вираженою симптоматикою, до якої зараховують наступнімоменти:
1. Скутість і обмежена рухливість суглоба.
2. Чутливість суглоба в підвищеній формі.
3. Больові відчуття, трохи знижується в русі.
4. Набряк тканин навколо коліна.
5. Виражена деформація суглоба.

Лікування артрозу

Як повідомляє "Інститут травматології таортопедії ", де успішно лікують: як і будь-яке захворювання неврологічного або ортопедичного профілю, артроз в плані лікування характеризується комплексним, послідовним підходом. Перелік методик, застосовуваних у цьому випадку, досить широкий і коливається від консервативних і фізіотерапевтичних підходів до прямого хірургічного втручання з протезірованіем суглоба. Кожен конкретний метод вибирається з урахуванням стану хворого ідінамікі захворювання.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ