Головна : Новини

Що являє собою озонатор повітря

, 09:57
0 417

Будь-який школяр, який вивчає хімію, знає, що такий життєво важливий компонент, як кисень в молекулярном відношенні складається з двох, з'єднаних між собою міжатомними зв'язками. Тим не менш, нам всім також відома й інша комбінація атомів кисню, яка складає дещо іншу форму даного газу - трьохатомна молекула, яка називається озоном. Отаке ж незамінна речовина, як і його вихідна, базова форма кисень. Більшості знас відома така його корисна функція, як захист планети від впливу критичних доз ультрафіолетового випромінювання, що випускається сонцем.

Відома також форма подібної взаємодії космічних масштабів - озоновий шар. Природно, це абсолютно прозора субстанція, що розташовується високо в шарах атмосфєри (більше 20-30 км), а на самій землі люди можуть дізнатися про існування подібного речовини під час або після грози, коли повітря набуває характерну свіжість і так званий "грозовий запах". Власне кажучи, саме вплив ультрафіолету є одним з тих механізмів, які трансформують частина молекулярного кисню в озон. Происходить це за рахунок руйнування міжатомних зв'язків окремих молекул, вільні атоми яких потім прилипають до не зруйнує молекулам, утворюючи трехатомного структуру.

Чим корисний озон?

Все, що відбувається в природі, відбувається з якоюсь метою і має певні характеристики, які цілком може іспользовать людина у своїх цілях. Зокрема, озон має деякі досить корисні для самої людини властивості, в першу чергу, антисептичні. Взаємодіючи з органікою (шкідливі бактерії, мікроорганіка) формами, озон активно знищує їх шкідливі, патологічні форми. Аналогічно озон діє і на хімічному, молекулярному рівні, розрушая присутні в повітрі хімічні сполуки, виробляючи їх хімічну нейтралізацію. Цей факт широко використовується в побуті для очищення повітря і води, а також різних форм продуктів харчування. Тим не менш, вплив озону на наш організм має бути помірним, оскільки великі дози можуть негативно позначитися на стані нервової системи, дихательной функції, викликати розвиток алергічних реакцій. Для використання характеристик озону в побуті, правильної його дозування використовують такі побутові прилади, як озонатори повітря.

Що таке озонатор і яким він буває?

озонатора називається побутовий прилад, який використовується для синтезування озвона і підвищення його концентрації в повітрі до необхідної норми. Всі існуючі на ринку озонатори побутової категорії класифікуються за основним показником - способу генерації озону:

  • Озонатори з використанням електричного розряду . У конструкціїданого приладу присутні такі компоненти, як електроди (між ними утворюється розряд), високовольтний джерело напруги і вентилятор. Всі вони працюють за схемою тихого електричного розряду;
  • Озонатори з використанням бар'єрного розряду . У сталевикции озонатора присутні два різних діючих матеріалу (наприклад, метал і який-небудь з діелектриків), з різною електричну провідність. Це призводить до утворення між ними бар'єрного розряду об'ємного, поверхневого або секційного типу;
  • Озонаториз використанням ультрафіолету . У конструкції такого приладу присутній джерело ультрафіолетового випромінювання, який обробляє подається повітря.

Підсумки

Побутові озонатори - це прилади, які виробляють озон в концентраціях, необхідних для позитивного впливу на органвим людини.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ