Головна : Новини

Псоріаз: проблема медична чи соціальна?

, 10:12
0 336

З року в рік лікарі діагностують все більше алергічних і дерматологічніїх захворювань у людей. Кажуть, екологія підводить, радіація впливає, гени змінюються. Серед шкірних проблем, зараз людини дошкуляють особливо і коштують поряд з важкими недугами, як рак або псоріаз. Той, хто має це захворювання, знає і про те, наскільки проблемним стає життя з цим хронічним захворюванням. Однак зараз завдяки сучаснимнауковим досягненням можна говорити про те, що боротьба з псоріазом та іншими хронічними дерматозами (шкірними захворюваннями) досить ефективна. Давайте поговоримо про причини і симптоми псоріазу і розповість нам про це Іванов А. П. - редактор вебсайту.

Які причини виникнення псоріазу, і чи можна запобігти недузі?

  Причини виникнення псоріазу в даний час не відомі, як і причини виникнення ряду інших захворювань. Адже зараз так: знаєш причину, то можна пробувати шукати шляхи усунення її, в даному випадку говоримо про попередження виникнення тієї чи іншої хвороби. Проте зараз ми вже можемо говорити про те, що дужебагато факторів впливають на виявлення хвороби. Спочатку - стрес, порушення імунної системи, обмінних процесів. Якщо враховувати, що всім в нашому організмі управляє генетичний код, то десь якийсь збій у функціонуванні цього коду і дає хвороба. Чимало таких процесів ще не досліджені, і ми думаємо, що питання псоріазу закладене в ційплощині. Будемо сподіватися, що генна інженерія нам з часом допоможе вирішити проблему. Тим більше, що вже є імунобіологічні методи, які допомагають нам лікувати дуже важкі форми псоріазу, особливо псоріатичний.

Які прояви цієї страшної хвороби?

Проблема псоріазу є дуже комплексной. Прояви у кожної людини відрізняються. Псоріаз є легкою і одночасно складною проблемою для дерматологів. В одних випадках діагностувати це захворювання не становить ніяких зусиль, у багатьох інших випадках псоріаз може маскуватися під різні шкірні і не тільки хвороби. Наприклад, псоріазтічний артрит, який супроводжуєблизько 10% пацієнтів вже при середнього або важкого ступеня перебігу цієї хвороби, може починатися без шкірних висипань і діагностуватися як ревматоїдний артрит (як кажуть у народі, "крутить" суглоби). Такого пацієнта лікуватимуть ревматологи до тих пір, поки не почнуться висипання на шкірі, і тільки тоді вдасться поставити правильний діагноз.

Як правильно діагностувати і як можна розпізнати це захворювання?

У 60-70% випадків псоріаз має так звані "бляшки » на шкірі. Вони з'являються зазвичай на колінах і ліктях. Нерідко уражається волосиста частина голови. Але подібні ознаки можуть бути і ознаками інших шкірних хвороб, тому однозначнийале самим ставити собі діагноз і призначати лікування не можна. Тільки фахівець може визначити, що це, а в складних випадках провести патоморфологическое дослідження шкіри, біопсію тощо.

Крім висипання на шкірі, хворих може турбувати біль (20% пацієнтів), може бути свербіж шкіри, але найважливіше - зміни психоемоційного зістояння. Лікування псоріазу повинно починатися з роботи психолога з пацієнтом. І це не допоміжний, а один з основних методів лікування проблеми. Тому що в багатьох практиках бували такі випадки, коли у пацієнта могли бути незначні висипання на шкірі, на обличчі або на статевих органах, але якість життя від цього була повністю знижена, людинаперебував на межі зриву. Тому псоріаз, враховуючи цей фактор, є не тільки медичною, а й соціальною проблемою.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ