Головна : Новини

Шизофренія

, 09:15
0 367

До справжнього моменту лікарі та вчені спостерігають за розвитком однієї з загадкової хвороби, такий як - шизофренія (роздвоєння особистості). Найчастішевсього така хвороба починається у віці 15 і до 25 років і, на жаль, прогресую дуже швидко.
Шизофренія має досить велику спадкову схильність. Впливають також і зовнішні чинники такі як: перенесені захворювання, психічні травми, і травми голови. Хоча для самої шизофренії відсутні типові ознаки (такі як,соматичні захворювання) і зараз когнітивні і негативні розлади є основними, тому і пов'язують захворюваність. Іноді хворі можуть усвідомлювати, що вони вже не відповідають статусу нормальної здорової людини, цей стан називається адекватна самооцінка. На перших стадіях шизофренії хворі можуть розповідати оточуючим про те, чтпро з ними щось відбувається. При посиленні симптомів хвороби зменшується можливість адекватної самооцінки. Також симптоми призводять до погіршення контакту з людьми та використання свого життєвого досвіду і навичок.

Стадії

  • Початкова (невиражені прояви);
  • Розлад з періодичним ослабленням симптомів;
  • ЗАВіршая з важкими симптомами.

Своєчасне лікування може значно зменшити вираженість симптомів і домогтися послаблення їх на тривалий термін, в деяких випадках може бути повне одужання. За все своє життя при хворобі "шизофренія" тільки один з трьох пацієнтів вимагає психіатричного лікування.

Симптоми

можуть бути різними, але найбільш характерними є:

  • Бред (це коли хтось якимось незвичайним способом керує думками і самої поведінкою людини і під час цього надає небезпеку здоров'ю людини);
  • Слухові (вкладення хворому своїх думок при цьому віднімаючи його власні);
  • Стійкий химерний марення (здатність хворого, на його думку, контактувати з потойбічним світом і інопланетянами);
  • Вербальні галюцинації (здатність хворого чути голоси);
  • Неадекватність і збіднення емоцій (сплощення).

Також можуть зустрічатися симптоми кататонії, некерованій потік думок, незрозумілість і несформування мови, байдужість і втрата бажань.

Діагностика

Такий хворобою займається лікар-психіатр. Але в деяких випадках для обстеження, потрібно пацієнта відправляти в психіатричну лікарню. Шизофренія ставиться повної хворобою вже після 6 місяців.

Що робитипри шизофренії

Якщо у вашому колі хто має захворювання такого роду вам необхідно в першу чергу не відштовхувати такої людини від себе, і пам'ятайте: що всі зміни, які відбуваються з хворим це прояв шизофренії. Якщо є можливість, то потрібно стежити за регулярністю прийомів ліків призначених врачом психіатром. Якщо ж хворий самовільно скасує прийом ліків, це може призвести до повторення симптомів, а в гіршому випадку - до погіршення стану пацієнта.

Допомога лікаря

На превеликий жаль, на даний час, радикального лікування хвороб досі не існує. Лікар призначає терапію від клінічноїкартини та перебігу самого захворювання. При гострих нападах лікування, пацієнта переводять в стаціонар. Також прогнози лікування залежать не від тяжкості хвороби, а від відповіді організму на прийняті їм ліки. Якщо для пацієнта було грамотно підібране лікування, він зможе повернутися до повсякденного життя і як все - мати сім'ю і хороших дітей.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ