Головна : Новини

Комплектне військово-медичне оснащення

, 05:12
0 1559

Комплектне військово-медичне оснащення — найбільш представницька група польового медичногооснащення, що складається з аптечок, портфелів, наборів та інше, призначених для вирішення завдань медичного забезпечення військ і оперативного постачання підрозділів, частин і відділів мед. майном.

Комплектом прийнято називати асортимент мед. майна, підібраний для надання певного обсягу меддопомоги пораненим і хворим або для оснащення функцій підрозділів медичних пунктів військових частин, флоту, а також тимчасових мед. установ і покладений в укладальна тару.

Досвід минулих воєн показав перевагу постачання комплектами мед. майна в порівнянні з постачанням штучними предметами. Завдяки комплектам полегшується формування та розгортання медпунктів і функції підрозділів різних військово-медичних установ, створюється зручність витребування, перевезення і зберігання мед. майна в польових умовах. Тільки за допомогою комплектів може бути досягнута оперативність у перевезенні мед. майна в місця масових сан. втрат.

Формування комплектів проводиться відповідно до описую і встановленими вимогами. Лікарські засоби та інше майно, що підлягає вкладенню в комплекти, повинні бути перевірені і мати тривалі терміни зберігання. Медикаменти з обмеженими термінами придатності в мирний час в комплекти не закладаються або зберігаються в комплектах в обмеженій кількості. Хірургічні прінодлежності для предохранення від гниття перед вкладенням в комплекти піддаються консервації. Майно, що перебуває в комплектах, у міру закінчення строків зберігання замінюється на нове. Залежно від призначення комплектів їх вміст поміщається в тару багаторазового використання — укладальні ящики, сумки, які раніше називалися медичними укладаннями, мулі в тару одноразового пріміненія — фанерні ящики, паперові коробки та ін. Укладальна тара повинна оберігати майно від пилу, вологи, механічних пошкодженні і втрат, а їх конструкція забезпечувати швидке знаходження необхідного предмета, що досягається застосуванням всередині тари гнізд, висувних ящиків з осередками, знімних решіток, підносівит. п. Більшість комплектів розміщується в укладальних ящиках трьох типів: № 1 (великий), № 2 (малий) і № 3 (лабораторний). Також в комплекті можуть бути й стерилізатори для інструментів,

Лабораторний ящик використовується не тільки як укладальна тара, але і як стіл для розгортання робочого місця при виконанні мед. досліджень, лікувальнихх процедур, аптечних робіт. Укладальні ящики виготовляються з дерева, мають металеву окантовку, фарбуються в захисний колір. Деякі види укладальної тари виготовляють з металу або тканини. На стінках укладальної тари наноситься встановленого розміру знак — червоний хрест.

Комплекти мед. майна, потрібні гл. обр. для хібартиванія і роботи підрозділів медпунктів і тимчасових мед. установ, називаються функціональними. Вони містять як видаткові, так і інвентарні предмети. Комплекти особливого призначення (бойового забезпечення) містять гл. обр. витратні предмети, потрібні у великих кількостях при наданні медичної допомоги та лікуванні поранених і хворих в ході бойових дійствий.

Розрізняють функціональні комплекти для надання долікарської, дослідної та спеціальної медичної допомоги. По виду виконуваних з їх допомогою робіт комплекти підрозділяють на хірургічні, терапевтичні, лабораторні, аптечні і т. П.

Комплекти мед. майна є в арміях багатьох країн світу

У російській армії вони відомі з середини 17 ст., коли в походи бралася царська аптека в чотирьох укладаннях, а з кінця 17 ст. аптекарський наказ практикував розсилку по полицях укладок з медикаментами та іншим мед. майном. Під час російсько-турецької війни тисячі сімсот шістьдесят-вісім — 1774 рр. для постачання військ медикаментами кожна армія мала Полевую аптеку, звідки скомплектовані та упаковані в укладання медикаменти за встановленою в армії системі прямували в дивізійні, а потім у полкові аптеки, т. о. утворювалися возяться запаси мед. майна для аптек. На постачання Червоної Армії перші комплекти мед. майна були прийняті в 1922 р

У міру вдосконалення медичнкого забезпечення військ, створення нових зразків оснащення, розробки нових лікарських засобів в комплекти вносилися зміни в 1929, 1934, 1936, 1939, 1940 рр., а також у часи Великої Вітчизняної війни і в післявоєнні роки. Великий внесок у розробку системи К. В.-м. о. внесли вчені Військово-медичної академії та організатори військово-медіцінского постачання П. М. Журавльов, К. Д. Тіманьков, А. П. Хренов, С. П. Шавцов, В. А. Кур'єрів та ін.

Комплекти мед. майна, що складаються на оснащенні Радянської Армії і Військово-Морського Флоту, відповідають завданням військово-медичної служби, рівню розвитку мед. науки, техніки і промисловості країни. Про комплектном військово-медичному оснащеніі можна скласти уявлення на прикладі наступних комплектів.

Комплект « фельдшерський & raquo ;. Презназначен для надання долікарської допомоги пораненим, пораненими іонізуючим випромінюванням, заражених речовинами і бактеріальними засобами. Містить антидоти, болезаспокійливі, серцево-судинні засоби, дихальні аналептики, растзлодій аміаку і йоду в ампулах, радіозахисний засіб, антибіотики та ін., хірургічні інструменти (ножиці, пінцет, кровоспинний затискач), ніж садовий, шприци в футлярах-стерилізаторах, кровоспинні джгути, медичні термометри та ін. Укладання — спеціальний металевий ящик з відкидним столиком.

Комплект « перевязочние кошти стерильні & raquo ;. Потрібен для накладання пов'язок пораненим і обпаленим. Містить стерильні бинти, гигроскопическую вату, медичної пов'язки і спеціальні серветки, а також вату, мед. косинки для пов'язок.

Комплект « Ганни & raquo ;. Призначений для транспортної іммобілізації переломів у поранених. Містить сходові,фанерні і інші шини для іммобілізації кінцівок шини низькою щелепи при переломах.  

Комплект « приймально-сортувальний » . Використовується для розгортання приймально-сортувального відділення. Розрахований на надання першої лікарської допомоги. Містить малий перев'язувальний набір, лікарсько-медичні предмети, шовний матеріал ілікарські засоби.  

Комплект « аптека - амбулаторія & raquo ;. Потрібен для отримання першої лікарської допомоги, ведення амбулаторного прийому і оснащення аптеки полкового медпункту. Містить в основному лікарські засоби у вигляді готових лікарських форм, деякі інвентарні та витратні лікарсько-медичні та аптечні преДМетІ для приготування нескладних лікарських форм.  

Комплект « медикаменти загальні & raquo ;. Містить різні лікарські засоби для виготовлення з них в аптеках мед. установ лікарських форм. Укладання комплекту використовується для розгортання асистентського столу. &Nbsp;

Комплект « медикаменти хірургические & raquo ;. Містить глюкозу, хлорид натрію, новокаїн, з яких в аптеках медичних установ виготовляються розчини для ін'єкцій, етиловий спирт, ефір для наркозу та інші лікарські засоби, що використовуються в хірургії. &Nbsp;

Комплект « аптека - асистентська & raquo ;. Містить аптечні інвентарні та витратні предмети, Необхідні для приготування порошків, мазей, розчинів для внутрішнього і зовнішнього застосування, напр. ваги з важками, ступки з товкачем, шпателі, інструмент для зняття ковпачків з пеніцилінових флаконів, капсулаторкі та інші предмети. Укладання комплекту використовується для розгортання асистентського столу. &Nbsp;

Комплект « аПТЕК ін'єкційна & raquo ;. Містить аптечні інвентарні предмети, в т. Ч. Фільтр аптечний польовий, ваги, важки, мензурки і т. Д., Що забезпечують у поєднанні з іншими аптечними комплектами приготування ін'єкційних розчинів новокаїну, хлориду натрію, глюкози та ін. &Nbsp;

Комплект « операційна велика & raquo ;. Потрібно для оказания дослідної хірургічної допомоги пораненим і людям отримав опік в повному обсязі, що забезпечується хірургічними інструментами, які лежать у великому і малому операційних наборах, а також лікарсько-медичними предметами, апаратами, шприцами та іншими предметами, плюються в комплекті.  

Комплект « антибіотики ». Містить найбільш відомі сучасні антибіотики, застосовувані для лікування поранених і хворих. &Nbsp;

Комплект зуболікарський & raquo ;. Вимагається для надання стоматологічної допомоги. Містить лікувальні засоби, зубні дзеркала, інструменти для пломбування і видалення зубного каменю, наконечники до бормашини, зубні щипці та іншізуболікувальні предмети та приладдя.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ