Головна : Новини

Вплив мінеральних вод на організм людини

, 19:07
0 1626

Вживання мінеральних вод здійснює широке і складне вплив на людський організм. Воно залежить від впливу безпосередньо води, розчиненних в ній речовин, а також від порядку (методики) самого вживання. Хімічний склад води і методика застосування її мають, звичайно, вирішальне значення. Інакше не було б ніякої різниці у впливі на організм мінеральною та звичайною прісної води.

Сказане про водний обмін людського організму має дуже важливое значення для розуміння сутності впливу на організм вживання мінеральних вод, а також для розумної побудови порядку і правил (методики) застосування цих вод з лікувальною метою.

При пиття мінеральних вод вирішальне значення має їх хімічний склад. , Однак, слід категорично відмовитися від досить поширеннютраненного, але глибоко помилкового уявлення, що мінеральна вода вводиться в людський організм, як у якусь реторту, в якій відбуваються тільки прості хімічні реакції, що протікають за участю речовин, розчинених у мінеральній воді. Насправді це зовсім не так! Зрештою, справа зводиться не до простих хімічних реакціям, а до складної і різноманітної біологічної реакції цілісного людського організму на введення мінеральної води.

Що собою являють іони?

Активно діючим початком мінеральних вод є іони - електрично заряджені частинки. Різні іони можуть викликати різні реакції людського организма. Правда, не виключена можливість виникнення однієї і тієї ж реакції під впливом різних іонів. Так, іони натрію сприяють затримці води в організмі, а іони кальцію, навпаки, сприяють виведенню води з сечею. Під впливом іонів кальцію зменшуються запальні явища, підвищується згортання крові, збільшується кількістьбілих кров'яних кульок, більш інтенсивно йде зростання кісткової тканини. Іони магнію також збільшують втрати організмом води і викликають розширення судин. Деякі з іонів, що містяться в мінеральних водах, як, наприклад, іони двовалентного заліза, а також міді, марганцю, цинку та інших металів, відіграють роль каталізаторів, тобто речовин, увеличивачих швидкість хімічних реакцій. Вживання деяких мінеральних вод збільшує швидкість просування їжі зі шлунка в дванадцятипалу кишку, інші мають послаблюючу дію, а деякі посилюють жовчовиділення і жовчовиділення.

Під впливом деяких мінеральних вод в крові зменшується кількість білірубіна, основного барвника (пігменту) жовчі, в тих, звичайно, випадках, коли воно міститься в надлишку. Під впливом інших мінеральних вод посилюється виділення з сечею азотистих речовин і сечової кислоти, тобто тих « шлаків ».

Мінеральні води сприятливо впливають і на вуглеводний обмін, зокрема ухворих на цукровий діабет - захворюванням, в основі якого лежить порушення засвоєння організмом цукрів.

Дослідами на тваринах доведено, що під впливом мінеральних вод організм легше переносить шкідливий вплив деяких бактеріальних отрут. Це дає підставу вважати, що мінеральні води підвищують опірність прорганизме.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ