Головна : Новини

Психологічна підтримка

, 07:07
0 320

Ви ніколи не замислювалися над тим, за рахунок чого людина настільки перевершує в плані розвитку особистості та грова загалом всі інші живі види? Вся справа в тому, що він має особливий пристрій психіки, яке дозволяє активно займатися творчою діяльністю. А будь-яке творіння - це і є розвиток, вдосконалення і т.п. Це також визначає і той факт, що людське суспільство є досить диференційованим, різноманітним з погляду психологіі. Щодня нам доводиться переживати сотні ситуацій, які між тим зовсім по-різному впливають на нашу з вами психіку. У даних ситуаціях це викликає цілком нормальну адекватну реакцію організму (тобто психіки), а в інших - може призвести до досить серйозних наслідків і збоїв. Враховуючи ту психологічне навантаження, яку приходиться переживати нам в сучасному суспільстві, частота і серйозність подібних збоїв тільки збільшуються. А якщо ще й врахувати той факт, що ми не знаємо і не розуміємо своєї психіки відсотків на 90, то очікувати швидкого і самостійного відновлення після подібних потрясінь навряд чи доводиться.

Що таке психологічна підтримка?

Якщо гарненько проаналізувати все те, що нас оточує в нашому повсякденному житті, то стає очевидним, що скрізь нам хочеться якості. Наприклад, ми хочемо, щоб взуття чи одяг, яку ми купуємо, робили якісно, ??точно так само, як відношенні в родині повинні бути спокійним і прозорими. І так у всьому, на каждом кроці, щохвилини. Це величезна психологічна, в першу чергу, навантаження на наш організм, особливо, коли в якомусь з її елементів настає збій. Тоді здається, що все навколо валиться і знайти рішення проблеми практично неможливо. Подібні ситуації для нашого часу не є рідкістю і в умовах вкрай низької психологічної підготовки кожного з членів суспільства, вийти зі ступору гладко і без наслідків можна найчастіше тільки за допомогою професійного психолога. Консультація психотерапевта - один з декількох видів професійної психологічної допомоги людині, досить специфічний, з точки зору вихідного стану останнього. Справа в тому, психологічні консультаціїя спрямована на ту категорію населення, яка не має яскраво виражених клінічних проблем з психікою. Її (консультацію) у першу чергу пов'язують з необхідністю вирішення проблем у побутовій або професійної діяльності, спілкуванні, відносинах в суспільстві і сім'ї.

Цілі, переслідувані психологічним консультуванням

У загальному розумінні, мета подібної діяльності, як і будь-який інший, в тому, щоб допомогти клієнту усвідомити і вирішити свої проблеми. Але враховуючи вплив на становлення даної галузі псіхопомощі, як чисто психотерапевтичних, так і філософських методик, різні школи по-різному сприймають свою підсумкову мету і роль у житті клієнта. В годинутности, виділяють два основних напрямки консультування:

  1. бихевиоральному-орієнтоване (внесення змін до поведінку клієнта);
  2. Екзистенціальне (допомога клієнту в усвідомленні життя і своєї ролі в ній).

Види психологічного консультування

Видова класифікація консультірованія базується насамперед на об'єкті та сфері і складається з наступних елементів:

  1. Індивідуальна консультація.
  2. Сімейна консультація.
  3. Групова консультація.
  4. Професійна консультація.
  5. Мультикультурна консультація.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ