Головна : Новини

Принципи правильного харчування

, 10:35
0 320

Як ми вже визначили - основа нашого здоров'я - це правильне харчування. Але що, ж це таке - правильне харчування. Дізнатися про нього можна на сайті.Про нього зараз багато говорять і по телебаченню і по радіо і на різних лекціях. Згадують різні продукти, дієти, рецепти. Але, зі свого досвіду, скажу - це не найголовніше.

Адже мудрість здоров'я лежить у нас під руками вже тисячі років - в Біблії. Що ж там написано? Мабуть, багатьом відома ця фраза: « Завтраак з'їж сам, обід розділи з другом, вечерю віддай ворогові ».

Як це застосовувати в житті, і яку мудрість це несе? Все просто:

  • Наш сніданок повинен складати 50% всього нашого денного раціону;
  • Обід 35%;
  • Вечеря - всього 15%.

Коли говорю процьому пацієнтам, у багатьох виникає нерозуміння, адже більшість вранці поспішають і встигають тільки випити чай / кава, а то й взагалі нічого не їдять. Обід зазвичай проходить на роботі, у справах і все, на що вистачає часу - це солодкий перекус, або в кращому разі якоїсь салат або бутерброд з дому. Ну, а, вже повернувшись, додому ми задовольняємо свій голод, а так як протягом дня переголодали, то часто переїдаємо і вже так лягаємо спати.

Що ж говорить наш організм?

Справа в тому, що з 5 ранку починається наростання обміну речовин в нашому організмі, а з 16:00 починається його уповільнення. Саме в цей час відбувається максимальне засвоєння їжі і корисних віщоств нашим організмом і не важливо « сова » Ви, або « жайворонок » (про це я ще напишу).

Якщо ми підгляне робочий режим наших сусідів європейців, то зауважимо, що у багатьох людей робочий день починається о 6-7 годині ранку, а закінчується відповідно в 14-15 годин. Помітили збігом часу? Етпро зроблено для того, щоб європейці могли добре поїсти вранці вдома, на роботі перекусити і встигнути ще до 16:00 знову поїсти вдома. Розумна система, чи не так?

Якщо харчуватися так, як зараз харчується більшість наших співвітчизників, то зовсім скоро відчуємо швидку стомлюваність, важкість у шлунку, « неясністьь думок » і зниження концентрації, уваги. Такий режим призводить до застою жовчі, в більшості випадків до набору маси тіла, порушення роботи печінки, змінюється колір шкіри обличчя, підвищується артеріальний тиск ...

Якщо просто трохи змінити свої звички, можна дуже сильно поміняти своє здоров'я, збільшитипродуктивність, відчувати себе набагато краще. Дуже часто мені кажуть пацієнти, просто не можуть вранці нічого їсти ... Таке буває. Але це всього лише звичка. Погана звичка, яка з'явилася у нас в силу того, що роками ми зранку не снідаємо. Якщо поступово привчати себе їсти вранці, то вже через 21 день відчувати себе некомфортно, если не встигнемо поснідати.

Наприкінці хочу звернути Вашу увагу на 2 важливих моменти:

  1. Процентне співвідношення їжі повинен бути не тільки в обсязі, але й в користі - на сніданок у нас повинно бути максимально корисна їжа - білки, вуглеводи ...
  2. Протягом дня потрібно випивати мінімум 1.5 літра води (якщо брати максимально точно, то просто 30 мл на 1 кг. ваги)

Харчуйтеся правильно і корисно і будьте здорові!

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ