Головна : Новини

Що є причиною виникнення анальної тріщини

, 11:24
0 1793

Існують різні погляди на патогенез анальної тріщини - хронічноінезагоєною виразки в анальному каналі. Очевидно, основною ланкою механізму розвитку анальної тріщини є зміни нервових закінчень її дна. Первинні або вторинні - ці зміни, з'являються у відповідь на стійкий спазм анального сфінктера, тим самим замикаючи порочне коло, або навпаки - це питання потребує подальшого вивчення.
Dohrenbusch зі співавторами (в 1986 році) досліджують анальні крипти, як патологічний субстрат анальних тріщин. Вивчення зрізів в зоні періанальних тканин і зубчастої лінії анального каналу показало, що залози проникають з ділянки зубчастої лінії в анальний канал, часто утворюючи систему ходів, ізредка перфоруючих внутрішній сфінктер і розгалужуючись в межсфінктерном простори. Іноді в кінцевих розгалуженнях таких залоз є епітеліальні клітини, причому піданодермальние залізисті структури розміщені головним чином циркулярно, що не дозволяє диференціювати задню або передню поверхню залоз. Як відзначали А. Сафік і Ф. Штелецнер, анальний епітелій в основному проникає глибше анодерми, в внутрішній сфінктер, тобто імовірно, що анальні залози є структурами, ідентичними анальним крипт. Заповнення таких крипт може стати причиною виникнення анальної тріщини.
Локальний протизапальний бар'єр, з одного боку,створює умови для багаторічного існування в одних і тих же межах анальної тріщини, а з іншого - в стані "утримати" вірулентну інфекцію, гирлами анальних залоз, які, за даними морфологів, містяться на дні анальних тріщин, швидко поширюються на клітинному просторі навколо прямої кишки і викликає Гострий парапроктит. ОчевиВидно, при подальшому вивченні, наприклад, лімфологічних факторів локального імунітету, з'являться нові дані. Поки частий серед проктологічних хворих синдром анальної тріщини (відома клінічна тріада - біль, спазм, кровотеча) змушують хворих звертатися до лікаря.
Одним з основних факторів патогененеза анальної тріщини є деякі патофізіологічні механізми, при стійких запорах різного генезу у людей, що мають анатомічно більш гострий аноректальний кут (фізіологічний вигин на межі прямої кишки і анального каналу), виникають прямі травми - надриви слизової оболонки, особливо в тих відділах анального каналу, які черезанатомічні особливості найменш рухливі і тому гірше компенсують травми, що виникають при проходженні твердих грудок калових мас. Ці надриви при певних умовах руйнування місцевого протівовосспалі тельного бар'єру через три-чотири місяці перетворюються на хронічну виразку без ознак грануляції або епітелізації.
Протягом перших тижнів і місяців після мікротравми симптоматика тріщини мінімальна: неприємне відчуття в задньому проході під час і після дефекації, іноді непомітна крапля крові. Особливо важко диференціювати "ранню" тріщину з гемороєм. Травма слизової оболонки від твердих калових грудок часто спостерігаєтьсяться на ділянках анального каналу, де містяться основні внутрішні гемороїдальні вузли, бо истонченная стінка таких вузлів є внутрішньою стінкою анального каналу.
З утворенням м'якої тріщини, а потім щільною, часто через піднятих країв тріщини-виразки з'являються: біль, спазм, кровотеча.Перший симптом обьяснишь травмою оголених нервових закінчень дна тріщини (В. Б. Зайратьян), другий - рефлекторним скороченням внутрішнього сфінктера, що виникає як відповідь на.болевой імпульс, а третій - кровотечею, що з'являється в результаті прямого травмування судин стінок і дна тріщини. Кровотечі при цьому незначні (по сравненію з гемороїдальними) і це часто стає диференційно-діагностичним тестом. Відзначимо, що тріщина часто співіснує з гемороєм і таке поєднання є типовим (Л. В. Ііазаров, Р. В. Оргусян). Роздратування нервових закінчень і біль при наявності тріщини викликає тривалий спазм анального сфінктера, що сприяє: порушення вінозного відтоку, застою крові в гемороїдальних венах, гіпоксії і ослаблення венозної стінки.
Хірургічне лікування даного захворювання не Обезательно, до речі, можна подивитися на сайті proktolog.be. З'явилися публікації про пластик анальних тріщин різними синтетичними пленками та медичними клейовими доомпозіціямі (Назаров Л. В. та ін., 1986 рік). Описуються пластичні операції на задньому проході при гнійних процесах. Ліквідації спазму сфінктера при анальних тріщинах можна досягти не тільки перерізаючи внутрішній сфінктер, але і закриваючи тріщини здоровими тканинами і ліквідуючи тим самим постійний осередок роздратування, яке, власне, і ється джерелом болю, а значить, і спазму сфінктера.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ