Головна : Новини

Менструація і все що з нею пов'язано

, 20:01
0 1624

До часу появи менструального циклу, як і на весь процес статевого дозрівання, вліяет цілий ряд причин і умов:

  • неповноцінне нераціональне харчування;
  • екологічні, в тому числі кліматичні, умови;
  • перенесені захворювання;
  • спадкові особливості;
  • тощо.

Що ж таке менструація!

У яєчниках є більШОЕ кількість дрібних скупчень клітин, які називають фолікулами. У них дозрівають яйцеклітини.

У дорослої дівчини щомісяця в правому або лівому яєчнику дозріває одна фолікул, в якому починає збиратися рідина, фолікул збільшується в об'ємі, стінки його розтягуються, поки він не лопається. Яйцеклітина разом з рідиною віпорскуеться з яєчника потрапляє в фаллопієву трубу і починає пересуватися до матки. Момент розриву фолікула і виходу з нього яйцеклітини називають овуляцією.

Овуляція

Цей процес відбувається в середині менструального циклу, тобто на 11-14 день, вважаючи з першого дня закінчення попередньоїї менструації. Треба пам'ятати, що саме ці дні найбільш сприятливі і ймовірні для запліднення (для тих, хто вагітності хоче уникнути, ці дні, навпаки, найнебезпечніші, якщо не вживати заходів).

На місці фолікула, що розірвався, виникає невеликий крововилив і з'являється так зване жовте тіло. Яйцеклетка ж, виштовхнута з яєчника під час овуляції, може бути запліднена, якщо жінка має статеві стосунки. Буває таке, що під час овуляції з'являється кров, детальней про це читайте на сайті:.

Запліднення

Запліднення, тобто злиття жіночої та чоловічої статевих клітин проходить в фаллоПієв трубі на шляху просування яйцеклітини до матки. І якщо запліднення відбулося, то яйцеклітина продовжує свій шлях по трубі до матки, який триває 4-6 днів. За цей час запліднена яйцеклітина споживає речовини, зокрема глікоген, пировиноградную кислоту, що виділяються трубний секрет, і, таким чином, ніби набирає силу. Процес цейназивають капацитація - це дуже важливий період самого раннього початкового існування нового життя, який багато в чому визначає подальший розвиток плоду. Залежить капацитація від стану статевої системи, від активності секреції маткових труб і вмісту в її секреті тих поживних елементів, які споживає запліднене яйце.

Услизовій оболонці матки також відбуваються циклічні зміни. Перед початком менструацій слизова оболонка матки набухає, збільшується секреція її залоз і кровонаповнення. Матковий секрет дуже багатий білками і різними ферментами, в разі запліднення теж важливо для зародка. На 6-8-й день запліднена яйцеклітина стосується внутреннегпро шару матки - ендометрія, який вже підготовлений до цієї зустрічі рясним розростанням дрібних судин, і вона заглиблюється в неї. Цей момент називають імплантацією, і він означає, що настала вагітність.

Смерть яйцеклітини

Якщо ж запліднення не відбулося, то яйцеклітина гине, поверхневий шарслизової оболонки матки (ендометрія) відторгається, судини розриваються і виникає кровотеча. Після цього слизова оболонка відновлюється, потім знову поступово починає буяти, розростатися, збагачуватися мережею капілярів і так до наступної менструації.

Менструальний цикл

У деяких випадках пвіслюку першою в житті менструації встановлюється нормальний менструальний цикл. Значно частіше перші кілька менструацій наступають через різні невизначені проміжки часу (в два, три і більше місяців). Регулярний тип менструального циклу може встановлюватися навіть протягом року. І цей період для дівчини - незвичайний:

  • важче дається навчання;
  • погана концентрація уваги на якомусь занятті;
  • відчувається стан тривоги;
  • іноді необгрунтований страх;
  • втому.

Часто в цей період прозябает внизу живота, з'являється біль у попереку, змінюється настрій, виникає дратівливість або легка депресія тощо. Всі ці зміни тимчасові і обумовлені особливостями змін в гормональному статусі організму. Це слід розуміти з розумінням, і терпляче сприймати.

Якщо періодичність циклу менструацій не врегулюється протягом року, якщо вони хворобливі, втрати крові значні або, навпаки, мізерні, обов'язково слід звернутися до лікаря, найкраще - дитячого гінеколога. Такі явища свідчать про недорозвинення статевих органів. Найчастіше і хворобливі менструації пов'язані з певним недорозвиненням статевих функцій дівчини.

Альгодисменорея

Серед розладів менструальної діяльності у дівчат-підлітків одне з провідних місць посідає альгодисменорея (хворобливі менструації), що протікає в легкій або важкій формі.

При легких формах альгодісменорєє основними ознаками є різкі болі внизу живота під часменструації, іноді супроводжуються нудотою і блювотою. При важкому перебігу цієї хвороби крім того дівчата часто скаржаться ще й на різкі головні болі, запаморочення, озноб, підвищення температури тіла, втрату свідомості. Серед причин виникнення і розвитку альгодісменорєє:

  • психічна та фізична переутомления;
  • наявність захворювань внутрішніх органів;
  • наявність високого інфекційного індексу (часті простудні та інші інфекційні хвороби в минулому).

Велику роль відіграє і розлад взаиморегуляции центральної, вегетативної нервової та ендокринної систем, зависит також і від особливостей психогігієни і способу життя в сім'ї.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ