загрузка...
Головна : Новини

Кілька слів про варикозному розширенні вен на ногах

, 23:20
0 411

Розмова наша піде про варикознеом розширенні вен на ногах. Сьогодні лікар хірург судинний Рівненської обласної клінічної лікарні Юрій Тарасюк детально проконсультує нас про форми варикозної хвороби нижніх кінцівок і основних принципах її лікування.

телеангіоектазіях

- Почнемо з телеангіоектазії. Це внутрікожние ниткоподібні вени діаметром від 0,1 до 1,5 мм, дуже негарні з косметичної точки зору. Їх поява може свідчити про порушення кровотоку по глибоких венах кінцівки (недостатність клапанного апарату глибокої венозної системи) та вказувати на схильність до флебопатії. До речі, близько 90% випадків стволового варикозу розвивається в сИстеми великої підшкірної вени стегна.

Тромбофлебіт

- А що таке тромбофлебіт? Досить часто чуємо це слово.

- Є ускладнені форми варикозної хвороби нижніх кінцівок. Тромбофлебіт - це запалення підшкірної вени з утворенням в ній тромбу. Цей процес найчастішеускладнює перебіг варикозної хвороби однак, за певних умов може виникати і у незмінених венах. Первинним в таких випадках, як правило, є запалення вени, - утворення ж тромбу виникає як наслідок. Нерідко трапляється розрив варикозної вени з кровотечею. Тоді варикозно змінені вени, які знаходяться дуже близько доповерхні шкіри і мають тонкі стінки, можуть розриватися (самовільно або внаслідок пошкодження) і викликати значне кровотеча.

Хронічна лімфовенозна недостатність

- Тепер про хронічну лімфовенозна недостатність. Це клінічний синдром, обумовлений хронічнимиїм порушенням венозного відтоку і характеризується він прогресуючими змінами харчування м'яких тканин кінцівки до появи венозних трофічних виразок.
- варикозна хвороба вилікувати практично неможливо, проте цілком можна не дати їй розвиватися.

Лікування і профілактика хронічної лімфо-венозної недостатності

Основним методом лікування і профілактики прогресування хронічної лімфо-венозної недостатності є компресійна терапія з використанням еластичних бинтів або медичного компресійного трикотажу, на додаток може використовуватися. Залежно від обсягу оперативного втручання виділяють:

  • кросектомія (перев'язка і перенесення) великої і малої підшкірних вен;
  • стріпінг (видалення стовбурів підшкірних вен);
  • венктомія (видалення варикозно змінених приток основних венозних стовбурів);
  • перев'язка неспроможних перфорантних вен (відкрита або ендоскопічна);

Абсолютні показання до хірургічного лікування варикозної хвороби такі:

  • гострий тромбофлебіт стегна;
  • гострий тромбофлебіт верхньої третини гомілки;
  • гострий висхідний тромбофлебіт;
  • гострий тромбофлебіт будь-якої локалізації у разі неефективності консервативної терапії.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ