Кілька слів про варикозному розширенні вен на ногах
Розмова наша піде про варикознеом розширенні вен на ногах. Сьогодні лікар хірург судинний Рівненської обласної клінічної лікарні Юрій Тарасюк детально проконсультує нас про форми варикозної хвороби нижніх кінцівок і основних принципах її лікування.
телеангіоектазіях
- Почнемо з телеангіоектазії. Це внутрікожние ниткоподібні вени діаметром від 0,1 до 1,5 мм, дуже негарні з косметичної точки зору. Їх поява може свідчити про порушення кровотоку по глибоких венах кінцівки (недостатність клапанного апарату глибокої венозної системи) та вказувати на схильність до флебопатії. До речі, близько 90% випадків стволового варикозу розвивається в сИстеми великої підшкірної вени стегна.
Тромбофлебіт
- А що таке тромбофлебіт? Досить часто чуємо це слово.
- Є ускладнені форми варикозної хвороби нижніх кінцівок. Тромбофлебіт - це запалення підшкірної вени з утворенням в ній тромбу. Цей процес найчастішеускладнює перебіг варикозної хвороби однак, за певних умов може виникати і у незмінених венах. Первинним в таких випадках, як правило, є запалення вени, - утворення ж тромбу виникає як наслідок. Нерідко трапляється розрив варикозної вени з кровотечею. Тоді варикозно змінені вени, які знаходяться дуже близько доповерхні шкіри і мають тонкі стінки, можуть розриватися (самовільно або внаслідок пошкодження) і викликати значне кровотеча.
Хронічна лімфовенозна недостатність
- Тепер про хронічну лімфовенозна недостатність. Це клінічний синдром, обумовлений хронічнимиїм порушенням венозного відтоку і характеризується він прогресуючими змінами харчування м'яких тканин кінцівки до появи венозних трофічних виразок.
- варикозна хвороба вилікувати практично неможливо, проте цілком можна не дати їй розвиватися.
Лікування і профілактика хронічної лімфо-венозної недостатності
Основним методом лікування і профілактики прогресування хронічної лімфо-венозної недостатності є компресійна терапія з використанням еластичних бинтів або медичного компресійного трикотажу, на додаток може використовуватися. Залежно від обсягу оперативного втручання виділяють:
- кросектомія (перев'язка і перенесення) великої і малої підшкірних вен;
- стріпінг (видалення стовбурів підшкірних вен);
- венктомія (видалення варикозно змінених приток основних венозних стовбурів);
- перев'язка неспроможних перфорантних вен (відкрита або ендоскопічна);
Абсолютні показання до хірургічного лікування варикозної хвороби такі:
- гострий тромбофлебіт стегна;
- гострий тромбофлебіт верхньої третини гомілки;
- гострий висхідний тромбофлебіт;
- гострий тромбофлебіт будь-якої локалізації у разі неефективності консервативної терапії.