Головна : Новини

Остеохондроз: правда і міфи про хворобу XXI століття

, 15:12
0 1808

Біль у спині, оніміння рук і ніг,запаморочення, дзвін у вухах, двоїння в очах, « скачки » серця ... Причиною цих, здавалося б, не пов'язаних між собою симптомів, може бути остеохондроз - одна з найпоширеніших і підступних хвороб сучасності.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість « уражених » остеохондрозом постоянно зростає у всіх без винятку країнах світу, а сама хвороба стала серйозною медичною і социльно-економічною проблемою. Україна, на жаль, - серед лідерів цього негативного процесу. З чим це пов'язано? Як уберегти себе від нової « чуми XXI століття & raquo ;? Як лікувати остеохондроз? На ці та інші запитання відповідає заслужений лікар України- Берсенєв Володимир Андрійович. До речі,.

- За статистикою, в останні 20 років кількість хворих на остеохондроз серйозно збільшилася. З чим це пов'язано?

- Напевно, покращилися методи статистичного дослідження (посміхається). А якщо серйозно, то рівень захворюваності остеохондрозом завжди був високим. Хтось із корифеїв сказав, Що якби ця хвороба була інфекційної, то можна було б оголошувати пандемію. Так, майже всі фактори, які покращують наше сучасне життя (телебачення, комп'ютери, автомобілі ...) і ті, які погіршують (екологія, шкідливі звички ...) істотно збільшують кількість хворих остеохондрозом.

- Чому останнім часом Остеохондритз помітно « помолодшав & raquo ;? Зараз це хвороба не тільки літніх людей, а й молодих ...

- Все починається з елементарного: діти мало рухаються! У навчальних закладах вони уникають уроків фізкультури, яких і так мало. Приносять якісь меддовідки, а вчителям байдуже ... У навчальних закладах ситуація не краща, діти також мало занімаются фізкультурою і спортом - ніде і ніколи ...

- Які профілактичні заходи треба приймати, щоб зменшити ймовірність захворювання на остеохондроз?

- Звичайно, захворювання легше попередити, ніж лікувати. Тому з перших місяців життя дитини потрібно регулярно проходити огляд у ортопеда, щоб запобігти, а в разі чегпро вжити заходів щодо усунення вроджених або набутих вад (кривошия, косолапие, плоскостопість, порушення постави і т. п.). Важливим елементом профілактики є також гімнастика.

- Хворим на остеохондроз треба вести особливий (дуже обережний) спосіб життя. Що ви порадите: як правильно сидіти, стояти, вставати з ліжка, подніматсяь і нести тяжкості і т. п.?

- Остеохондроз - це хронічне захворювання, при якому показано активний спосіб життя. Але дуже обережно треба поводитися при загостренні хвороби. Для правильного сидіння потрібно зручне положення ніг, під поперек треба класти « валик & raquo ;, повинна бути опора між лопатками і під головою. Стоячи, необхіднопостійно думати про животі і сідницях, м'язах які треба напружувати і втягувати. З ліжка вставати - тільки з « тієї ноги & raquo ;. Піднімати і нести тяжкості потрібно обома руками, якщо треба присісти - хребет повинен бути рівним.

- Зараз широко рекламуються народні методи боротьби з остеохондрозом. Але лікарі попереджають, що такелікування може навіть ускладнити становище. Що ви порадите хворим? До кого в першу чергу звертатися?

- Спочатку треба звернутися до фахівця - невролога, ортопеда або вертебролога. Він зможе підказати, який народний метод допоможе, від якого не буде користі, а може навіть він буде шкідливий. Наприклад, можуть бути місцеві опіки від компрессов, примочок та інше.

- Ви зазначали, що важливим елементом профілактики і лікування остеохондрозу є гімнастика. Як хворому вибрати правильний комплекс вправ? Чи достатньо тієї інформації, що є в книгах та Інтернеті?

- Вибрати вправи допоможе тільки фахівець, так як остеохондроз - це не просто « відкладиваніе солі & raquo ;, як думають деякі, а складний симптомокомплекс з різними ускладненнями. Є такий метод лікування рухами, як кінезотерапія, одним з принципів якої є следуещее твердження: « правильний рух лікує, неправильне - калічить & raquo ;. Спочатку треба пройти курс лікування в спеціалізованих центрах в реабілітолОгове, які навчать правильно рухатися, нададуть рекомендації, а вже коли ви будете обізнані, тоді ви зможете отримувати дані з Інтернету і книг.

- Ще один популярний метод лікування - самомасаж. Чи може людина самостійно допомогти собі?

- Самомасаж це ефективний спосіб лікування не тільки остеохондрозу. Але, Знову ж, акцентую вашу увагу: спочатку треба звернутися до фахівця для отримання консультації з приводу правильного виконання прийомів. Спеціаліст підкаже, ділянку тіла і з яким тиском можна масажувати, з якою періодичністю і швидкістю ...

- У давні часи наші предки лікували остеохондроз банними процедурами. Цей методі зараз має право на життя?

- Так, користь банних процедур незаперечна і в наш час. Єдине, від чого я застеріг би, - в період загострення хвороби не можна приймати теплові процедури. Навпаки - потрібний холод (кріотерапія).

- Треба хворим остеохондрозом особливе харчування?

- Якихось спеціальних дієт не вимагаєся. Хворим на остеохондроз необхідне нормальне, збалансоване харчування.

- Ви говорили, що остеохондроз - це захворювання, при якому показано активний спосіб життя. Тобто табу на спорт?

- Навпаки, остеохондроз - це перший дзвінок для початку активного життя. Можна займатися гімнастикою вдома, в тренажерному залі, плавати вбасейні ... Так обмеження є для деяких видів спорту, наприклад, не бажано займатися великим тенісом. А взагалі, фахівець підкаже, яким стилем бажано плавати, які м'язи і як « закачувати » в тренажерному залі ... І вперед!

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ