Головна : Новини

Де можна навчитися мистецтву масажу

, 17:54
0 1253

Багато людей просто-таки обожнюють масаж - погодьтеся дуже навіть не погано, коли хтось хорешенько тебе "помне". Але далеко не кожен вміє робити цей масаж. Правда сьогодні можна запросто придбати і вона все зробить сама і не треба нікому платити. Але сьогодні ми все-таки поговоримо про старому доброму масажі руками. Мова піде про здоров'я людини, а зокрема - про курси масажу, які вже протягом трьох років працюють в Москві, готуючи кваліфікованих фахівців. І допоможе нам у цьому розібратись Марія Поліщук - фундатор цих самих курсів.

- Пані Марія, знаю з власного досвіду, що багато людей люблять масаж, але надзвичайно важливо робити його правильно. Ваші курси функціонують в Москві вже три роки. Розкажіть, як виникла ідея їх проведення?
- Справді, в листопаді виповниться три роки з тих пір, як ми почали проводити в Москві курси масажу. А якщо говорити про саму ідею, то вона виникла дуже давно. Я займаюся масажем з 1994 року, тобто мене вже 20 років стажу. З самого початку хотілося робити масаж якісно. А двоє моїх викладачів, пам'ятається, говорили, що, мовляв, все роблять масаж однаково і нікуди відправити пацієнта з неврологічними або іншими серйозними патологіями. Я вже тоді задумалася над тим, чому люди так кажуть. Згодом зрозуміла, що масаж в основному роблять за класичними схемами, використовуючи обмежену кількість певних прийомів. А при серйозних хворобах це не завжди дає достатній ефект.

 
- А на ваших курсах ви враховуєте ці особливості?
- Так, саме тому, коли складалася програма курсів, я вирішила, що вона повинна бути повноцінною: не можна навчити людину робити масаж якісно і ефективно, коли він буде знати лише певні прийоми або володіти технікою масажу тільки окремих частин тіла. Тому на наших курсах і викладається медичний масаж. Звичайно, не всі мають право його робити, адже для цього потрібно мати медичну освіту, але навіть людина, яка робить гігієнічний масаж, повинен враховувати певні особливості пацієнта, які ми вивчаємо, наприклад, хронічні хвороби. Акцентую увагу наших учнів на різних захворюваннях, на стані м'язів і хочу, щоб навіть медики не знали основи медицини, розуміли анатомію і фізіологію людини.

- Часто люди бояться відвідувати масажиста, якщо не впевнені в його кваліфікації. Адже зрозуміло, що певними рухами можна не тільки оздоровити, але і, напевно, зробити недобре...
- Такі випадки існують, це правда. І це, як правило, з-за того, що масажист не хоче поглиблювати свої знання.

- А якщо говорити власне про ваших учнів, то це якась цільова аудиторія: випускники медичних вишів, коледжів чи люди старшого віку?
- Учні були різні: починаючи з 16 до практично 60 років, адже вчитися ніколи не пізно. А за професіями, то це студенти або випускники медколеджу, є випускники та студенти кафедри фізичної реабілітації, які приходять вдосконалити свої знання. Але цікаво, що у нас були також і столяри, і кухарі і пекарі. Одного разу був навіть начальник контррозвідки західного регіону. Кожен йде на курси в різних цілях: одні хочуть навчитися якісно робити масаж просто для себе, а інші - для того, щоб займатися цим професійно.

- Як проходить процес навчання?
- Практика займає майже 90 відсотків часу. Чисто теорія розглядається тільки на перших двох заняттях. Вже з третього починаємо працювати руками. Працюємо протягом двох місяців. До речі, остання лекція на наших курсах "Основи підприємництва". Говоримо, зокрема, про те, що є види діяльності, які дозволяють робити будь-масаж, крім лікувального, не маючи медичної освіти. Адже ми хочемо зробити з наших випускників не тільки хороших фахівців, а й людей, які можуть реалізувати себе в професійному плані.

- Скільки людина вчиться зазвичай в групі?
- Найменший набір у нас було чотири людини, а найбільший - сімнадцять. Великих груп ми не формуємо, тому що хочеться контролювати рухи учнів, постійно стежити за тим, як кожен з них вчиться, приділяти увагу кожному. Все для того, щоб учні отримали необхідні знання та практичні навички. Під час процесу навчання я привчаю до того, як працювати в масажному кабінеті, привчаю також до гігієни, адже це дуже важливо. І звичайно ж, ми акцентуємо увагу на безпеку пацієнта. Масаж, якщо він застосовується правильно, - безпечний.

- Пані Маріє, а якщо говорити про чисто людської сторони цього питання: чи не важко Вам, як жінці, робити масаж, адже для цього потрібно мати силу в руках? І ще, цікаво, манікюр Ви, напевно, не заводьте - це не прийнято?
- Чесно вам скажу, що про силу у руках і про те, що треба бути потужним людиною, щоб робити масаж півгодини, а то й годину - це скоріше стереотипи. Тут все залежить, в першу чергу, від техніки виконання. Під час навчання ми акцентуємо увагу на тому, як правильно тримати руки, які м'язи діють при виконанні того чи іншого прийому. Також важливо правильно тримати ноги, адже дівчата люблять часто перехрещувати ноги, а це для роботи важко, адже дає зайве навантаження. Нігті - це окрема тема, я їх можу заводити тільки двічі на рік - під час літньої відпустки і взимку на канікулах. А на третє заняття я і всі учні приходимо без довгих нігтів, адже в іншому випадку прийоми масажу не будуть виконані правильно і це може травмувати пацієнта. Треба думати про доглянутих нігтях, але не довгих.

- Коли плануєте проводити новий набір?
- Навчання розпочнеться 16 вересня, частина угод в даний час вже укладено. Учень має можливість вказати час, коли йому зручніше вчитися: днем ​​або ввечері. Зазвичай, ті, хто навчається або працює, вибирають вечірні курси, а ті, хто перебуває у декретній відпустці або просто мають вільний час вдень, - навчаються в першу ранкову зміну.

- А якщо людині у вересні не виходить пройти курси, але бажання навчитися професійно робити масаж дійсно є?
- протягом року проводимо п'ять наборів: чотири протягом навчального року і один влітку. Влітку ми вчимося півтора місяця більш інтенсивно, а так в звичайному режимі - два місяці, три рази на тиждень.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ