Головна : Новини

Історія фарби для волосся

, 21:05
0 398

Археологи знайшли докази того, що ще за життя неандертальців за допомогою різних речовин люди змінювали колір волосся і шкіри.

Щоб продемонструвати статус і на полі бою вселити страх своїм ворогам стародавні сакси і галли фарбували волосся в яскраві кольори, а у Вавилоні чоловіки свої волосся посипали золотим пилом.

А до часу виникнення Стародавнього Риму, Стародавнього Єгипту і Стародавньої Греції жителі цих держав широко використовували для фарбування волосся матеріали тваринного та рослинного походження.

1-ті кошти могли лише зробити волосся темними, але пізніше з'явилися способи освітлення волосся.

протягом всієї людської історії для виготовлення фарби для волосся застосовували різноманітні методи.

Середньовіччі

У ранньому Середньовіччі в 1-й раз з'явилися люди з рыжеми волосыми. Це сталося в результаті генетичної помилки. І далі на ротяжении кількох століть рудоволосі від природи люди підозрювалися в чаклунстві. Але в XIV столітті завдяки  королеві Єлизаветі 1-ї (у неї були натральные яскраво-руде волосся), дещо змінив ставлення до рудим волоссям, і через трохи часу люди почали навіть спеціально фарбувати своє волосся в рудий колір за допомогою хни.

Вікторіанська епоха Ренесанс

В епоху Бароко, коли модними були складні конструкції перук, їх колір був практично всіх пастельних відтінків: від жовтих і рожевих до блакитних.

Більше всього люди хотіли мати волосся світлих тонів, і щоб досягти цього кольору, їх фарбували їдким натром і калієвої лугом. Так, щоб виставляти пофарбовані волосся на яскраве сонце, вікторіанські дами носили величезні капелюхи з відкритим верхом. Тоді також популярними були сиве волосся, які для посилення ефекту посипали спеціальною пудрою.

Для додання волоссю більш темного кольору, деякий час їх фарбували нітратом срібла, до тих пір, поки не з'ясувалося, що надмірне його використання робить волосся фіолетовими, до речі, саме цей неприродний колір і став поштовхом, який привів до створення 1-ої штучної фарби для волосся.

Синтетична фарба для волосся

У XIX столітті хіміками був відкритий пара-фенілендіамін, який став основою для створення штучних фарб для волосся. Тоді виявили те, що перекис водню м'якше ніж 1-е альтернативи відбілюючих засобів і він набагато безпечніше знебарвлює волосся.

Дані 2-а допомогли Юджину Шуеллер, представившему на ринок синтетичну фарбу для волосся «Ореол». Невелика фірма Шуеллера зросла в международую компанію, яка сьогодні називається «Лореаль». Незабаром виникла подвійна процедура фарбування волосся в світлий колір, яку, в свою чергу, в 1932 році удосконалив Лоренсом Ґелб, який створив фарбу, дійсно проникаючу в стрижень волосини. А вже в 1950 році пан Ґелб створив фарбу для одношаговой забарвлення, яка висвітлювала волосся без попереднього знебарвлення. Це відкриття привело до створення сучасних фарб.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ