Головна : Новини

Як побороти проблему безпліддя?

, 11:12
0 1462

Сьогодні все більше сімейних пар страждають безпліддям. На жаль, печальная статистика щорічно йде вгору і молоді люди, які прагнуть відчути всі фарби батьківства, перебувають у постійному пошуку шляхів вирішення цієї проблеми. Врач УЗИ, акушер-гінеколог з багаторічним стажем Ігор Андрійчук,   він же шеф-редактор порталу про вагітність:, дає рекомендації яким чином сімейним парам варто почати боротисяз проблемою безпліддя і що слід знати перш ніж почати лікування.

  - Пане Ігоре, як вибрати лікаря-репродуктолога?

Дана патологія дуже багатогранна. Вона вимагає знання декількох спеціальностей - класичної гінекології (вміння діагностики та лікування гінекологічних захворювань на основі гінекологічних оглядів та оцінки аналізів) ультразвукової діагностики (без УЗД більшості патології не виявити, з іншого боку тільки гінеколог- « узіст » зможе зрозуміти більшість виявлених патологій) оперативної гінекології.

  У першу чергу потрібно знати:

  • Які оперативні методики ефективні і кадо використовувати їх в даній ситуації;
  • Ендокринології - часто безпліддя результат ендокринологічної патології; рентгенології (найбільш достовірна діагностика патології маткових труб проводиться при рентгенографії);
  • Андрології - потрібно оцінити реальні шанси при чоловічій патології; Володіння методиками репродуктивних технологій - екстракорпорального запліднення.

Якщо ваш лікар є фахівець у цих сферах і орієнтується в сучасних підходах до лікування (для цього потрібно мінімум два-три рази на рік приймати участь у серйозних конгресах з даної спеціальності) - ви в надійнихруках.

  - Які обов'язкові обстеження варто пройти людям, страждаючим безпліддям?

  •   УЗД на 9-11 дні від початку місячних;
  • Гінекологічний огляд з мазками на флору і хламідіоз, мікоплазму, уреаплазму;
  • Визначення провуляціі (УЗД контроль овуляції найдостовірніший), якщо вона відсутня - визначення рівня гормонів крові обстеження чоловіка - спермограма;
  • При безплідді більше року або при підозрі на проблеми з матковими трубами обов'язкове перевірка прохідності маткових труб за допомогою рентгенографії.

Можливі деякі додаткові обстеження в основному для уточнення знайденої патології або для контролю лікування. Якщо ж вам при першій консультації лікар без пояснень причини призначив 10 або 20 аналізів, можна запідозрити його в підвищеній лояльності до даної лабораторії або засумніватися в його компетентності.

- Скільки часу триває лікування?

Не більше року. Якщо за цей час не отримано ефекту, потрібно переходити до більш радикальних методиками - оперативного лікування, а при відсутності результату - ЕКЗ (екстракорпорального лікування).

- Що слід робити, якщо виявили непрохідність маткових труб?

Якщо запальний процесс, який привів до непрохідності « свіжий » (до декількох тижнів) - можливі протизапальне лікування з використанням декількох антибіотиків з наступним ультразвуковим або рентгенівським контролем прохідності маткових труб. При « старому » процесі (тривалістю від місяця і більше) краще не витрачати час, надеЖди і гроші - планувати ЕКО після видалення змінених труб. Ефективність операцій з відновлення труб дуже низька і становить менше 5%, а маткових вагітностей після таких операцій практично не буває.

- Що робити при низькому фолікулярному резерві (показники: кількість фолікулів по УЗД і рівень антимюлерівського гормону (АМГ)?

Якщо антімюллеровскій гормон становить від 0.5 до 1.0, ймовірність вагітності знижується, при показнику менше 0.5 - ймовірність дуже низька. Хоча в деяких випадках бувають винятки з правил. При даній патології, кращий результат дає ЕКЗ з донацією яйцеклітини (результати при цій методиці дуже високийие - близько 50-60% з першої спроби).

- Заважає завагітніти і виносити вагітність фіброміома матки, кіста яєчників?

У деяких випадках дана патологія може не впливати на репродуктивну функцію жінки, в інших - заважати, а в деяких ситуаціях вагітність може стимулювати розвиток патологічного процесу. При даній патологіі лікар у кожному конкретному випадку повинен прийняти рішення, який метод лікування запропонувати пацієнтові, або, можливо обійтися без такого.

- При якій жіночій патології рекомендується внутрішньоматкова інсемінація?

Дана маніпуляція при жіночій патології не використовується. Її рекомендують при деякій чоловічий патології та при шеечних факторах несумісності.

- Можуть поліпи ендометрію бути причиною безпліддя?

Так. Вони порушують процеси нормального функціонування ендометрію, підтримують запальний процес і не дають вагітності прижитися в матці.

- Як впливає патологія щитовидної залози на репродуктивну функцію?

&Nbsp; Щитовидна заліза є диригентом обмінних процесів і імунітету в організмі. Тому патологія цього органу часто призводить до безпліддя. У нашій практиці є багато прикладів, коли діагностика з подальшою корекцією порушень функцій щитовидної залози давала можливість пацієнтам вагітніти ще до лікування жіночої сфери.

- Як вибрати доЛінік для екстракорпорального запліднення?

Найкраще взяти до уваги рекомендації вашого лікаря-репродуктолога, він разом з вами оцінити переваги клініки при вашій патології. Хоча, деякі лікарі можуть мати особистий інтерес при направленні пацієнта в конкретну клініку.

Тому є ряд критеріїв для оцінки пацієнтомклініки, яким повинні відповідати такі медичні заклади:

  1. Наявність позитивних результатів (інформація повинна бути достовірною, отриманою з офіційних звітів від МОЗ або від знайомих, а інтернету довіряти не варто);
  2. Наявність лікарів з великим досвідом і хЗрошуючи результатами (тут можна звертати увагу на відгуки та участь у виступах на конгресах по репродукції);
  3. Наявність прийнятих у світовій практиці підходів (наприклад, якщо вам з гідросальпінксом, поліпами, не визначеним АМГ пропонують вступати в програму ЕКЗ, то ймовірність результату дуже низька);
  4. Вартість процедур має бути в розумних середніх цінах;
  5. Наявність європейських сертифікацій та іноземних власників також може говорити про достатньо високий рівень закладу.

Для того щоб це все оцінити, потрібно посидіти трохи в інтерніті й пройти первинні консультації хоча б в двох різних клініках.

- Що робити, якщо пацієнт не має можливості або йому незручно неодноразово відвідувати клініку, розташовану в іншому регіоні?

Є варіанти етапного лікування і проведення програми екстракорпорального запліднення. Їх проводять лікарі - репродуктологи з соответствующім досвідом лікування за схемами і підходам клініки в містах, віддалених від самої клініки.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ