загрузка...
Головна : Новини

«Рак прогресує» – слова лікарів Рівненської області

, 20:50
0 336

За півроку в Рівненській області кількість випадків вперше виявленої онкології збільшилася майже в 10 разів. Медики б'ють на сполох: якщо б люди раніше зверталися до лікарів – чи мали б значно більше шансів подолати хворобу. Ми підготували поради, які допоможуть запобігти небезпеці. Дізнайтесь більше!

Зросла кількість онкохворих

За перше півріччя 2015 року в області виявлено 614 випадків онкології, це на 89 більше порівняно з таким же періодом минулого року. На 20 більше жінок хворих на рак молочної залози, на 30 випадків збільшилася кількість онкохворих з новоутвореннями шкіри та меланоми. Іншими поширеними локалізаціями серед вперше виявленої онкопатології є легені, шлунок і пряма кишка. Більше інформації про рак ви можете прочитати на сайті: .

Пасивність людей – погані результати

Ми постійно відвідуємо райони області і як можемо заохочуємо людей перевірятися, адже своєчасне виявлення і діагностика онкозахворювання - це можливість його лікування, - зазначає заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Сад. - Радує те, що є сільські установи, де 80% людей перевірили можливість захворювання на рак. Але разом з тим, є багато сіл і міст, де цей показник становить 20%, а іноді і менше.

Появу будь-яких симптомів – привід звернутися до лікарів

Тому всім людям потрібно пам'ятати, що при виникненні будь-яких насторожуючих симптомів (біль, втома, кровотеча, потрібно обов'язково звернутися до лікаря. Адже часто, на перший погляд, непомітні прояви приховують більш серйозну хворобу.

Чим хворіють жителі Рівненщини?

Мешканка Лариса місяць тому дізналася про те, що у неї рак шийки матки. Лікарі зізналися: якщо б жінка звернулася раніше, шансів на одужання було б більше.

- У мене було два випадки, коли втрачала свідомість, але списувала то все на спеку. Іноді були якісь виділення, але цього також уваги не приділяли. Якби огляд провели раніше, то лікування було б легше і результати, ймовірно, краще, - ділиться роздумами Лариса. - Я закликаю всіх обстежитися якомога раніше і при перших же симптомах звертатися до лікаря.

Перш за все, слід пройти обстеження у лікаря загальної практики: здати основні аналізи і описати можливі скарги. Далі - огляд у вузькопрофільних лікарів, рентгени та УЗД. Жінкам потрібно проходити огляд у гінеколога, як мінімум 1 раз на рік, а краще - раз на півроку. Людям, які мають багато родимок, варто стежити за появою нових і зміною форми або розмірів вже наявних.

Своєчасність звернень до лікаря, консультації не в одного, а краще кількох фахівців, своєчасна профілактика ракових захворювань допомагають подолати хворобу. Якщо хоча б кілька людей візьмуть собі на замітку ці слова і підуть перевіритися до лікаря - це вже буде перемога.

 

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ