Головна : Новини

Що таке кредит?

, 12:13
0 280

Кредит - це суспільні відносини, що встановлюються між кредитною організацією та позичальником з приводу передачі коштів від кредитора позичальникові у вигляді позики на певних умовах. Укладення договір прописує такі положення, як обсяг переданих коштів, термін надання кредиту, винагорода кредитора. Для одних людей кредит - це життєва необхідність, без якої вони не представляють повноцінного життя, а для інших кредит - це щось на зразок боргової ями, яку вони намагаються обійти усіма можливими шляхами. Більше інформації про кредити ви можете дізнатися на сайті:

Кредитні відносини можуть приймати різноманітну форму, наприклад:

 •     Комерційний;
 •     Лізинг;
 •     Факторинг;
 •     Позика;
 •     Банківський.

Функції

Кредит виконує кілька значних функцій в економіці:

 1. Перерозподільна функція. Ця функція знаходить своє вираження як на рівні окремих підприємств і галузей, так і на рівні національної (окремої держави) і світової економік.
 2.  Створення кредитних знарядь звернення, як функція кредиту має на увазі наявність банківської системи і разом з нею поширення безготівкових розрахунків і взаємних зобов'язань, що призвело до появи засобів обігу та платежу.
 3.  Відтворювальна функція - проявляється двояко та полягає в наступних моментах: з одного боку, отримання кредитних коштів стимулює розвиток підприємницької діяльності та забезпечення виробництва, а з іншого - негативно позначається на собівартості, кінцевій ціні і годиною на якість товару.

 Форми

Вартість, що передається від кредитора до позичальника, може бути представлена ​​у різних формах: грошовій, товарній або змішаній.

 • Грошова форма кредиту є найбільш звичною з точки зору індивіда. Це передача в користування іншій особі грошових коштів з їх подальшим поверненням в більшому розмірі. Безсумнівно, що така форма кредитних відносин є найбільш поширеною в сучасних економічних реаліях. Широко поширена як серед фізичних осіб, так і юридичних осіб, держав і в зовнішньому торговельному обороті.
 • Товарна форма кредиту - історично перша, з'єднання явилася до розвитку грошових відносин. У ролі об'єкта обміну виступали певні товари (зерно, худобу, хутра і т. д.), кредиторами - володарі даних предметів, які могли поділитися надлишками. В умовах угоди обговорювалося повернення товару у більшому обсязі (в тому числі природний проростання). Зараз така форма відносин використовується при поставці товару з відстрочкою платежу, оренді (або прокаті) майна, продаж у розстрочку, лізинг, товарної позиці і т. п. Повертається, як правило, ті ж саме майно (або аналогічне йому) з додатковою оплатою або без неї, але в деяких випадках, борг перед кредитором повертається коштами, і в такому випадку можна говорити про змішану форму кредиту.
 • Змішана форма кредиту поєднує в собі риси двох попередніх форм. Такі відносини мають на увазі, наприклад, отримання грошових коштів готівкою, а повернення у вигляді товарів (часто використовується у міжнародних економічних відносинах) або, навпаки, грошовий розрахунок через деякий час після поставки товару (продажу товару в розстрочку, наприклад).

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ