Головна : Новини

Хто такий рак?

, 20:59
0 1897

Сьогодні ми поговоримо про такому тварині, як рак. Що ми знаємо про них, крім того, що це чудова закуска до пива? Більш детально про них нам розповість Ващенко А. Н. - співробітник : raki-kiev.com.ua.

Раки, crustacea (ракоподібні) - є класом водних тварин, що належать до типу членистоногих. Є приблизно 20,000 видів раків. Довжина їх тіла: починаючи від часток мм і закінчуючи 80 див. Тіло складається з: грудей, голови і черевця. Воно покрито хітиновою кутикулою, яка часто містить вапно і утворює панцир. На голові у раків є: дві пари нижніх щелеп (вони називаються максиллы), верхні щелепи (вони називаються жвалы), а також дві пари вусиків (вони називаються антени і антеннулы). Вусики грають роль органів почуттів, а іноді ще й органів руху. Всі інші придатки беруть участь в подрібненні і утриманні поживи. Буває таке, що 4-ри передній грудних сегменти зливаються з головою раку, що перетворює кінцівки раків в ногощелепи. Інші грудні кінцівки раку часто несуть зябра і служать для пересування.

Більшість цих тварин становить основну масу планктону й живе в морях. На суші живуть тільки деякі раки (морські блохи, мокриці, деякі з тропічних десятиногих). Переважна більшість планктонних раків їдять бактерій та інших одноклітинних організмів. Донні раки їдять рослини, частинки органічних речовин або тварин. Бокоплави їдять трупи тварин, тим самим допомагають очищати водойми. Річковий рак здатний жити лише в досить чистій воді. Зважаючи на це, чисельність цього виду в останні роки дуже скоротилася. Відразу ж після того, як річка забруднюється, в ній зникають раки. І навпаки, якщо в якійсь річці ви побачите раків - це означає, що вода в ній чиста і її можна пити без побоювань (зрозуміло, перед тим як пити, воду необхідно прокип'ятити).

Спосіб пересування раків

У раків є 10 вільних ніг. Деякі з кінцівок (ногощелепи) «зрослися» з головою. 2-ве з вільних ніг - це могутні клешні, якими раки можуть навіть схопити вас за палець (до речі, це дуже боляче). Решта 3-ри пари ніг раків служать для пересування. Раки можуть задкувати назад, повільно повзти вперед і навіть рухатися боком. Найчастіше, як і всі інші тварини, раки рухаються головою вперед. Але правда «бігати» на своїх тоненьких ніжках раки не можуть. Тому, побачивши небезпеку, раки діють так: загрібають воду «хвостом» за допомогою дуже різкого руху, як результат - вони «отпрыгивают» назад. Вони навіть можуть плавати «задом наперед».

Сузір'я Рака

Є вчені, які стверджують, що сузір'я Рака назвали таким чином через те, що раки задкують назад. Вся справа в тому, що 2000 років тому в день літнього сонцестояння Сонце було в цьому сузір'ї. А коли він починав знижуватися над горизонтом, то «пятилось тому», наче рак.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ