Головна : Новини

Пролежні: що це таке?

, 21:11
0 344

Пролежні - це ділянки змертвіння м'яких тканин в результаті тривалого їх здавлення. Настає Омертвіння від того, що порушується кровообіг і живлення тканин. До м'яких тканин належать:

  • Шкіра;
  • Підшкірна жирова клітковина;
  • На м'язи.

Пролежні дуже частий супутник важких захворювань, при яких людина змушена довго перебуває в лежачому положенні.
Прикладом таких захворювань є всілякі інсульти,  черепно-мозкові травми, важкі інфекційні захворювання, наприклад-всі ті, що призводить до обмеження мобільності (рухливості) людини.

У подібних випадках, як правило, людина вже тривалий час знаходиться на лікуванні в стаціонарі, нерідко пройшовши відділення реанімації та інші відділення або ж після виписки в домашніх умовах.

У більшості випадків, пролежні - це результат недостатнього догляду за хворою людиною. До речі, ви можете дізнатися більше інформації і на сайті: .

При положенні хворого на спині - це місце, куприка, лопаток, п'єр ят і в області потиличного бугра. При положенні хворого на животі  - на передній поверхні гомілок, в області клубових остей (місця, де прощупуються краї тазових кісток).

Профілактика і лікування пролежнів:

  • Міняти положення тіла в ліжку кілька разів на день;
  • Розправляти постільну та натільну білизну, щоб не було складок;
  • Стежити за чистотою постільної білизни;
  • Струшуючи її, щоб не було крихт.

Покладіть під місця найбільшого здавлення (крижі, куприк, п'яти, потилицю) спеціальний гумовий надувний круг, обгорнутий простирадлом або використовувати проти пролежневий матрац. Щодня обробляти шкіру вологою серветкою з дез. розчином (0,5 л. води + 1/2 столові ложки оцту або спирту), після чого витираючи насухо.

Обробка пролежнів антисептиком - це основний метод лікування, коли на область тканин застосовують мазі і розчини з дезінфікуючими засобами. Якщо обробка пролежнів антисептиками не допомагає, то застосовують хірургічне видалення пролежнів.
При появі перших ознак трофічних порушень показана консультація хірурга - дуже важливо почати лікування при перших проявах, щоб не допускати вирішення питання радикально (висічення некротизованих тканин).

Важливо!

 Хорошим засобом профілактики пролежнів є проти пролежневий матрац. Матрац має повітряні осередки, які не дають критично здавлювати м'яка які тканин у місцях найбільшого здавлення. Проти пролежневий матрац Ви можете купити в спеціалізованих магазинах.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ