Головна : Новини

Використання полімерних сіток при хірургії гриж

, 13:05
0 1302

У нормальному стані, кожен з внутрішніх органів людини займає своє місце в точно відведеної їм порожнини. Але коли в ній присутній природний фізіологічний або патологічний отвір, орган може частково випинатися крізь нього в суміжну порожнину. Так утворюється грижа. Вона призводить до обмеження випала частини органу, дегенеративних змін у тканинах і нервових закінченнях, а також деструктивних дії на сусідні органи. Одним з методів лікування гриж є хірургічне втручання, метою якого є не лише вивільнення затиснутою частини органу, але і фіксація його в нормальному фізіологічному положенні. Для цього використовують допоміжні полімерні фіксатори .

Види грижових сіток

Результатом будь-якої операції на грижі є фіксація проблемного органу у відведеній йому порожнини. Оскільки існує фізіологічний або дефектний отвір в порожнині, то ризик рецидиву буде не менш високий, ніж раніше. До недавніх пір ця проблема вирішувалася за рахунок перекривання грижових воріт власними тканинами пацієнта. Примусове стягування в перспективі призводить до розвитку ускладнень, гнійників, несрастанию і місцевим розбіжності.

Коли використовується сітка, то органи і тканини залишаються в природному положенні і швидше повертаються до виконання своїх функцій. На практиці використовуються дві групи таких полімерних матеріалів:

  1. не розсмоктуються. Це група поліпропіленових сіток, які кріпляться у внутрішньо порожнини організму з допомогою швів або спеціальних клеючих мас. Матеріал є біоінертним по відношенню до задіяним тканин і за умови правильної реабілітації в післяопераційний період, жодних дискомфортних відчуттів, побічних ефектів і рецидивів не спостерігається;
  2. Розсмоктуються. Ці огороджувальні конструкції виконуються зі спеціального матеріалу, який через певний час повністю розчиняється і виводиться з організму з продуктами життєдіяльності. Цей проміжок тривати рівно стільки, скільки необхідно для наростання власних тканин в зоні воріт. Оскільки індивідуальні особливості організму різні, то і кількість новоутворених тканин може бути різним, іноді, навіть недостатнім, що призводить до повторного розвитку грижі.

Як імплантується сітка?

На даному етапі розвитку медицини, використовується два практичних методу імплантації

  1. Відкрите хірургічне втручання. У цьому випадку робиться великий розріз, що забезпечує широкий доступ до проблемній зоні. Проводиться тільки в тому випадку, якщо спостерігається вильное выпяивание. Очевидно, що такий підхід пов'язаний з можливим інфікуванням, складним загоєнням і залишковим шрамом. Його використання аргументовано тільки в тому випадку, якщо спостерігається грижа великих розмірів;
  2. Лапароскопічне втручання. Це один з найбільш популярних сьогодні малоінвазивних методів, при якому робиться маленький розріз, в який вводиться робочий інструмент типу зонда з маніпуляційними органами. В цьому випадку всі наслідки операція зводяться до мінімуму.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ