Головна : Новини

Як подолати страх перед стоматологом?

, 10:13
0 1309

Ви боїтеся відвідувати стоматолога? Не турбуйтеся, Ви не самотні у своїй дентофобии. Психологи встановили: три людини з чотирьох відчувають страх перед відвідуванням стоматологічної поліклініки. Але останнім часом таких людей стає все менше. На цей процес значно вплинули досягнення сучасної науки і техніки. З'явилися нові препарати, які здатні знеболити настільки, що людина взагалі нічого не відчує, а стоматологічні кабінети комплектуючі сучасним обладнанням, що значно спрощує і прискорює роботу лікаря.

досі зустрічаються пацієнти, які панічно бояться лікуватися в дантистів, а тому цим людям необхідно допомогти розібратися у своїх страхах під час відвідування лікаря. Деякі пацієнти настільки нервують перед дверима стоматологічного кабінету, що це значно погіршує їх самопочуття і не дозволяє виконати лікаря якісне повноцінне лікування. Від такого стану страждає сам пацієнт. Тож треба не боятися, а дбати про себе, берегти свої зуби. Більше інформації читайте на сайті: .

Але мільйони людей даремно страждають в очікуванні зубного болю, воліючи видалення зубів замість їх лікування. Досить часто при появі болю в зубі і після вживання знеболюючих людина переносить візит до лікаря, сподіваючись, що біль більше не буде турбувати. У той же час патологічний процес в зубі, про наявність якого показав біль, продовжує інтенсивно розвиватися. У будь-який час доби, самий відповідальний момент життя проблема з зубом повернеться і може призвести до тяжких ускладнень, як в порожнині рота, так і в цілому в організмі. У таких випадках лікування у стоматолога буде більш тривалим, складним і питання збереження зуба з'явиться досить гостро.

Більшість людей вважає, що причиною всіх страхів перед візитом до стоматолога є невдалий досвід першого відвідування стоматологічного кабінету в дитинстві. Цьому також сприяють різні страшні розповіді друзів і родичів, негативний образ лікаря-стоматолога в кінофільмах, літературі, карикатурах.

Сьогодні стоматологічне лікування може бути зовсім безболісним. Сучасні методи і обладнання, істотно зменшують, а частіше повністю позбавляють болю при лікуванні зубів, ясен. Всі ваші хвилювання й очікування болю сприяти тому, що біль або якісь ускладнення, які раптово можуть з'явитися під час лікування, перетворяться на справжню проблему. Коли ви очікуєте, що процедура потягне біль, страждання, то ваш мозок і свідомість стають більш сприйнятливими і чутливими навіть до незначного болю.

Якщо вас турбує страх перед болем: якою буде біль, як довго вона триватиме - це означає, що больові відчуття у вас виникнуть швидше, ніж у людини, що спокійно ставиться до лікування. Будь-які переживання і страх викликають утворення в організмі гормону адреналіну - це своєрідна реакція на стрес. Ось чому при хвилюванні може з'являтися слабкість, підвищена пітливість, дискомфорт у шлунку тощо.

Як розібратися у своїх страхах?

Спробуйте запитати себе: ви боїтеся лікування взагалі, атмосфери спілкування або самого факту відвідування лікаря. Іноді у вас підсвідомо виникає страх опинитися в ізоляції в стоматологічному кріслі. Страх також можуть викликати бори, інструменти, шум роботи бормашини, неможливість говорити, беззахисність, біль після закінчення дії анестезії або просто страх перед невідомим

Що робити?

По-перше, скажіть лікареві, що вам страшно. Сучасні професіонали уважно вислухають ваші переживання. Дуже важливо пояснити свої відчуття лікаря і тоді легко і швидко з цим можна впоратися. Лікар може час від часу переривати роботу, щоб ви могли встати з крісла і відпочити. Деякі лікарі навіть мають свої методи боротьби з «стоматологічними фобіями». Не соромтеся запитувати, якщо вам незрозумілі подальші маніпуляції, а хвилювання зменшиться, якщо ви будете знати про всі деталі і тривалість лікування. Психологи рекомендують порадитися з лікарем, як полегшити ваші страждання і подолати страх. Взаєморозуміння і взаємоповага лікаря і пацієнта полегшують лікування, викликають впевненість у своїх силах і зменшують страх перед лікуванням.

Перед відвідуванням стоматолога бажано вживати важку їжу, кислі продукти, щоб не посилювати саливацию. Збудливі напої (кава, міцний чай і ін) не сприяють розслабленню під час прийому у лікаря. Їжа, збагачена білками, має стабілізаційний ефект на вміст цукру в крові і зменшує викликану голодом дратівливість. В якості моральної підтримки для відвідування стоматолога можна запросити друга. Можна відволікати себе з допомогою аудиоанелгезии, слухаючи в навушниках приємну музику або споглядаючи цікавий фільм через відеоокуляри, якими лікарі сучасних стоматологічних клінік комплектують кабінети.

Можна домовитися з лікарем про якомусь умовному сигналі для призупинення процедури. Наприклад, піднята рука. Тоді у вас буде відчуття контролю ситуації. У разі зменшення дії знеболюючого препарату, його дозування можна збільшити. Обов'язково перед застосуванням слід попередити лікаря про стан свого здоров'я (наявність гіпертонії, алергічних реакцій, перенесених інфарктів, інсультів та ін).

Дуже важливо позитивний настрій на лікування

Повторюйте собі: «Я можу це зробити», «Залишилося зовсім небагато», «Я можу зупинити процедуру, якщо відчую себе некомфортно», «Лікар також піклується про моїх відчуттях».

Як боротися зі стресом?

Поцікавтеся раніше у стоматолога або терапевта, якими знеболюючими чи заспокійливими ліками можна скористатися. Якщо ви не можете впоратися зі страхом перед стоматологом або діями самостійно, зверніться за гіпнозом, психологічною допомогою до відповідного фахівця.

Страх блокує ваші почуття, що заважає вам жити і насолоджуватися життям

Дуже багато залежить від вас самих, від вашого уяви. Страх необхідно перемогти, його слід відкинути! При нормальному, гарному настрої ви прийдете до стоматолога з посмішкою. Посміхайтеся! Посмішка додасть вам здоров'я. Будьте оптимістами! Безвихідних ситуацій не буває. Все буде добре! Песимізм - це хвороба, оптимізм - це здоров'я. Бережіть його!

 

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ