здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту Login art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

Групи підтримки. Навіщо звертатися за допомогою?

Квітень 23 2016

У західній культурі дуже давно нормою життя є групи підтримки для людей, що опинилися у важкій життєвій ситуації. У такі групи ходять люди, які мають важкі захворювання, наркотичну або алкогольну залежність, є групи підтримки для людей після розлучення, для тих, хто втратив близьку людину, для тих, хто знаходиться у важких співзалежних відносинах, і так далі. Це стало нормою життя - людина, яка не в силах самостійно впоратися зі стресовою ситуацією звертається за допомогою.

Такі групи дуже популярні, їх опис можна зустріти не тільки в психологічній літературі - герої голлівудських фільмів, популярних серіалів і сучасних літературних творів досить часто демонструють нам, що є членами подібних спільнот.

У нашому суспільстві культура звертатися за підтримкою тільки зароджується. Прикладом такої групи може бути психологічний форум: , де ви можете обговорити свої психологічні проблеми. Професійних психологічних груп дуже мало, і, на жаль, люди не особливо охоче йдуть розділяти свій біль. У нас прийнято «тримати все в собі» і «зціпивши зуби, тягнути свою ношу до кінця». Тільки чи буде цей кінець переможним?

У кожного є свій ресурс. Та сила, на яку ми можемо спертися, коли життя робить крутий поворот і земля тікає з-під ніг. Цей ресурс, в нормі, складається з внутрішніх і зовнішніх, досить численних, чинників, які можуть, як подушки безпеки, оточити нас з усіх боків у хвилину, коли ми стаємо беззахисні.

Наприклад, ситуація розлучення. Величезний стрес, особливо, якщо партнер пішов раптово, а тривалі стосунки багато років... Дуже часто за кілька років шлюбу люди встигають розгубити всі ті своє, що колись було дорого, любо, цікаво, надавало життю сенсу, несло позитивні емоції та комфорт. Робота, хобі, спорт, друзі, чашка кави наодинці з собою, книги, самоосвіта... Все було проміняно на побудову домашнього вогнища. Внутрішні опори - відчуття себе як особистості, знання своїх потреб, кордонів, впевненість в собі, відчуття себе привабливим, бажання вкладати свої сили і можливості в свій розвиток - теж в «провалі». Вони настільки давно не брали доля в житті, що в стресовій ситуації просто не можуть оперативно «спливти» на поверхню.

Людина виявляється безпорадною і розгубленою перед власним горем. Депресію посилює відчуття глобальної самотності. Приходити думка - я не впораюся, у мене просто немає на це сил...

Саме в цей момент, людині необхідна підтримка інших людей. Необхідно, щоб фізично хтось був поруч. Але що це дасть?

Відчуття «Я - не один». А значить, мені вже є на кого спертися! Є тієї, кому я не байдужий - тили прикриті. Це звернення до нашої дитячої частини. Розгублена дитина в кожному з нас просити участі і сильного дорослого, який знаходиться поруч. Кожному це потрібно, тим більше, коли все навколо валитися...

«Є люди, які змогли впоратися з проблемою, значить, можу і я!». Іноді просто зустріти людину, яка змогла впоратися з тим, що здається тобі величезним і непосильним, це може кардинально змінити ситуацію і дати величезний заряд енергії на боротьбу! У групі підтримки онкологічних пацієнтів обов'язково присутній учасник або психолог, хто зміг пройти через хворобу і вилікуватися. Це завжди величезний стимул і підтримка - і у мене є шанс, треба тільки його використовувати!

Можливість розділити переживання. Щоб негативні почуття не висіли мертвим вантажем в душі, і не погіршували ситуацію, їх необхідно віддавати і розділяти! Робота з почуттями в групі підтримки дозволяє звільнитися від того, що топити, і дати можливість випливти на поверхню.

Існує міф, що спілкування в групі підтримки тільки заважає вийти з ситуації, адже це - спілкування з такими ж «невдахами», як і ти сам. «Там у всіх рак, про що там можна розмовляти, для тебе це шкідливо!», «Там всі жінки, які не змогли утримати чоловіків, нічому доброму ти у них не навчишся!». Організоване під контролем психолога, таке спілкування допоможе істотно зміцнити внутрішній ресурс людини, дасть сили і впевненість рухатися далі. Через деякий час, відновившись, людина може перейти в інший статус і вже сама надавати підтримку.

Чи шукати підтримку, бути чи уважним до себе і усвідомлено керувати своїм життям - вибір за вами.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

← Що таке компресійні колготи Коли може знадобитися... 
Переглядів: 250
Автор: admin

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011-2019 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен