Головна : Новини

Трави для травлення: лікарські рослини при проблемах ШКТ

, 19:22
0 301

Гастроентерологи стверджують, що кількість людей з проблемами у функціонуванні системи травлення зростає. Причин, що призводять до різноманітних розладів та захворювань, чимало, і якщо правильне харчування та відсутність перевантажень — фактори, на які можна впливати, то, наприклад, з екологічною ситуацією та якістю продуктів у магазинах доводитися миритися.

Синтетичні препарати у випадку з проблемами ШКТ не завжди дають результат та часто мають неприємні побічні ефекти. Альо досить відкрити енциклопедію лікарських трав, щоб зрозуміти, що порятунок поруч. Основні переваги застосування цілющих рослин при хворобах травлення:

  • Смороду діють м’якіше;
  • Не мають або мають лише незначні побічні ефекти;
  • Забезпечують комплексну дію на систему травлення;
  • Насичують організм вітамінами, покращують загальний  стан здоров’я.

Фітотерапія ефективна як самостійно, так і у комплексі з синтетичними препаратами. Застосовується як при гострих, так і при хронічних захворюваннях.

Лікувальні трави для шлунка

Порушення в роботі та двнадцятиперстної кишки найчастіше пов’пов'язані з надмірною чи недостатньою секрецією шлункового соку.

Якщо секрецію потрібно активізувати, варто приймати лепеху болотну, безсмертник піщаний, душицю звичайну, полін гіркій, золототисячник, тисячолистник, кмин, фенхель, чебрець, аніс, подорожник, календулу. До них слід додати трави, які допомагають у відновленні слизової оболонки, а саме: льон, кропиву дводомну, подорожник, кінський щавель, календулу, обліпиху, звіробій та ін. Важливо при цьому наситити організм вітамінами, наприклад, за допомогою шипшини, горобини та смородини.

Для зменшення секреції шлункового соку призначають солодку голу та беладонну (беладони) звичайну. Найкраще поєднувати їх із травами, які захищають слизову оболонку, наприклад, алтеєю лікарською, льоном, лапчаткою прямостоячою, ромашкою. Не зайвими будуть рослини, здатні тамувати біль, знімати спазми та заспокоювати (валеріана).

Лікування виразки шлунка

Виразка шлунка вимагає комплексного підходу. Можна використовувати суміш наступних рослин:

  • Сушениця болотна;
  • Корінь лепехи;
  • М’ята перцева;
  • Ромашка аптечна.

Компоненти беруть у однаковій кількості. 2 ст. л. отріманої суміші заливають 0,5 л окропу, настоюють протягом двох годин. Приймати необхідно у теплому вигляді по півсклянки тричі на добу за 30 хв до їжі.

У цій суміші сушениця має відновлювальну дію, лепеха знімає запалення, м’ята виступає антисептиком та анестетиком, ромашка виявляє дезінфікуючу дію, знімає спазм.

Лікарські рослини для лікування кишківника

Деякі лікувальні трави є відмінними натуральними послаблюючими засобами. До них відносять кору крушини, листя касії, корінь ревеню та плоди жостеру. Опорожнити кишківник також можна за допомогою ламінарії та насіння .

При діареї ефективні квітки ромашки, кора дуба, лапчатка прямостояча, шишки вільхи, звіробій, череда та інші рослини, які мають в’яжучі властивості.

У випадку запальних процесів у кишківнику застосовують ромашку, чебрець, звіробій, квітки календули, листя берези та шавлії. Засобами для активізації перистальтики є листя касії, слані ламінарії, плоди жостеру, насіння льону, кора крушини.

Лікарські рослини також допоможуть нормалізувати мікрофлору кишківника, зокрема, з цією метою застосовується фенхель, кмин, плоди горобини звичайної, березові бруньки, шавлія, шипшина.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ