Головна : Новини

Цукровий діабет: визначення і лікування

, 15:33
0 204

Частота захворюваності на цю хворобу зростає дуже стрімко і навіть виходить з-під контролю - сьогодні діти, які досягли пубертатного віку, вже страждають від таких форм цього захворювання, якими раніше хворіли тільки люди за сорок.

Хворий на цукровий діабет повинен весь час контролювати рівень цукру в крові, а також вводити потрібну дозу інсуліну (при инсулинозависящей формі діабету) або приймати різні препарати.

Сьогодні медицина не може вилікувати цю недугу (1-й тип даного захворювання) — пропонує лише прийом лікарських препаратів, які підтримують хворого. Правда запобігти цукрового діабету 2-го типу і навіть повністю позбудеться від нього ви можете за допомогою раціонального збалансованого харчування.

до Речі, в Москві проконсультуватися у фахівця з приводу лікування цукрового діабету ви можете в медичному центрі «Дієт Діабет»: . Тут використовують реально допомагає і якісний метод лікування цієї недуги на основі збалансованої дієти.

Що ж із себе представляє цукровий діабет?

1-й тип діабету розвивається у підлітків та дітей (дана форма цього захворювання спостерігається у 5 – 10 відсотках усіх випадків).

2-й тип діабету (дана форма цього захворювання спостерігається у 90 – 95 відсотках усіх випадків), найчастіше виникає у людей за сорок. Правда останнім часом до 45 відсотків всіх випадків появи діабету у дітей відносять саме до 2-го типу.

На початку обох типів діабету спостерігається дисфункція метаболізму глюкози. У здорової людини метаболізм глюкози відбувається таких чином:

  • Людина з'їв їжу;
  • Далі їжа перетравлюється, і вуглеводи, що в ній містяться розщеплюються на прості цукри, переважна частина яких є глюкозою;
  • Далі глюкоза всмоктується в кров, а підшлункова залоза, у свою чергу, виробляє гормон інсулін, який забезпечує розподіл і транспортування глюкози в організмі;
  • Інсулін, як швейцар, відкриває глюкози двері в різні клітини організму для здійснення її безпосередніх функцій. 1-на частина глюкози перетворюється в енергію, яку клітина одразу ж використовує, а 2-я — трансформується в жир (енергію, яка буде використовуватися в майбутньому).

Коли людина хворіє на цю недугу, тоді процес метаболізму глюкози в його організмі збивається. Так, організм людини, яка хвора на 1-й тип діабету не може генерувати достатньо інсуліну, через те, що у нього руйнуються відповідальні за вироблення клітини самої підшлункової залози.

А при 2-му типі діабету спостерігається резистентність до інсуліну - це, коли сам гормон виробляється, щоправда своїх функцій не виконує. Інсулін віддає організму накази з транспортування кров'ю цукру, але той їх ігнорує. Як результат, інсулін стає неефективним, і метаболізм глюкози в крові належним чином не протікає.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ