Головна : Новини

Як вибрати піч для лазні?

, 15:37
0 258

Щоб вибрати піч для лазні потрібно розуміти якими критеріями відбору керуватися при виборі. Так, дров'яні печі краще підходять для ширяння в "російській лазні", а електричні печі зазвичай використовуються тільки в тих випадках, коли установка дров'яної печі неможлива (наприклад в квартирі багатоповерхового будинку). П

отрібно розуміти, що електрична кам'янка ніколи не дасть тієї якості "легкої пари" як дров'яна піч. Щоб наблизитися до "легкого пару" при використанні електрокам'янкі - можна використовувати електропароутворювач, але про це пізніше. До речі, придбати якісні дров'яні чавунні печі для лазні ви можете .

Вісь критерії на які слід зробити наголос при виборі:

  • Якість пару;
  • Наявність конвекції;
  • Відсутність / наявність топкового тунелю;
  • Розрахунковий обсяг парилки.

Якість пару

Потрібно добитися "легкої пари", та щоб повітря в парній не перегрівалося (температура не ставала вищою 85 0 С).

Завдання це не настільки просте, яким здається. Річ у тім, що так званий "легкий", а точніше суперперегрітий дрібнодисперсний пар виходить тоді, коли на поверхню (наприклад каменю)  потрапляє вода, розігріта до 500 0 С. Альо коли ми нагріємо камені близької до температури в парильні напевно буде градусів 100 - 120, а то і більше. А при такій температури підливати на камені воду, а потім махати віником буде справжнім самогубством - опіки нам забезпечені.

Що ж нам допоможе?

З цим завданням легко справляються дров'яні печі з пароутворювачем (металевою камерою, яка встановлена ​​збоку топки). Пароутворювач нагрівається набагато швидше каменів (камені не прилягають впритул до топки і проводять тепло значно повільніше металу).  

Наявність конвекції

Дуже важливою складовою лазні є наявність конвекції, яка корисна для парилки тім, що:
Перемішує шарі теплого і холодного повітря всередині парилки, тім самим вирівнює температуру по-вертикалі (не даючи ногам мерзнути);
Перемішуючи повітря, конвективні потоки швидше (ефективніше) нагрівають повітря. Відповідно лазня нагрівається швидше, і починати паритися можна раніше - вже через 30-40 хв (а якщо піч з пароутворювачем, то ще раніше). Тому печі з конвекцією краще.

Відсутність / наявність топкового тунелей

Топковий тунель проходити безпосередньо через стіну, щоб із сусідньої кімнати можна було підкидати дрова.

Навіщо це потрібно:

  • По-перше тому, що для горіння дров потрібно багато повітря, яке з приміщення парної витрачати не можна, бо воно знадобиться для дихання;
  • По-друге наявність дров передбачає наявність пилу (бруду), а в бані все повинно бути чисто;
  • По-третє якщо топка виходитиме в парну, то порушиться система вентиляції;
  • По-четверте, у деяких моделей печей топковий тунель обладнань камінним вікном. Це прекрасне рішення для кімнати відпочинку, яке створить неповторну атмосферу і чудовий настрій. Живе полум'я нічим не заміниш.

Розрахунковий об'єм парилки

Ну і звичайно ж треба підібрати піч по потужності. Обчислюємо обсяг парильні (довжина х ширина х висота) і додаємо на кожен м 2 скляних дверей або вікна - 1 м 3 розрахункового об'єднання об'єму печі. Дуже не раджу купувати піч більшої потужності, ніж це потрібно. Така піч буде перегрівати лазню, і тому буде важче створити потрібний мікроклімат.

Електричні печі

Ставити електричну піч стоїть тільки в тому випадку, якщо дров'яну встановити немає можливості, так як найкращий пар - від дров'дерев'яних печей. При виборі електричної кам'янської янкі можна керуватися тімі ж критеріями, що і для дров'дерев'яних печей (крім пункту про топковий тунель).

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ