Головна : Новини

Що таке пересадка (трансплантація) волосся?

, 10:46
0 252

Пересадкою волосся називається процес трансплантації волосся з бічних і потиличної зон на облысевшую (уражену) область скальпа. Щоб уникнути відторгнення тканин для трансплантації волосся застосовують волосся з "донорської" зони пацієнта. Якість і кількість пересадки волосся, визначають об'ємом і густиною донорської зони конкретного пацієнта.

Якщо ви уважно узучіте шкалу Норвуда-Гамільтона, то побачите, що при андрогенетичної алопеції не дивлячись на сильну втрату волосся (навіть при сьомий стадії облисіння), з боків і на потилиці залишаються не пошкоджене волосся. Це і стало поштовхом для створення хірургічного методу лікування облисіння, який згодом назвали трансплантацією (пересадкою) волосся.

Як роблять трансплантацію волосся?

Пересадку волосся роблять наступним 2 способами:

  • з бокової або ж потиличної зони вирізається графт (квадратний пласт шкіри разом зі здоровими (активними) волосяними фолікулами і волоссям), який далі трансплантируется (пересідає) на заздалегідь вырезаный пласт шкіри голови зі сплячими фолікулами, який облисів. Рани на потиличній області, де вирізалися графты, просто зшиваються;
  • у зоні зі здоровими (активними) волосяними фолікулами хірург з допомогою спец. інструменту робить тисячі мікророзрізу навколо кожного волосяного фолікула, а потім витягує їх і трансплантирует в облысевшую область голови.

Сама побудована на гіпотезі, що волосяні фолікули з бічної і потиличної зон не чутливі до гормону дигидротетостерону, це, в свою чергу, означає те, що трансплантировав їх на проблемну область (тім'яно-лобову частину голови), звідки волосся випадає, така проблема як облисіння буде вирішена.

Але, це не зовсім так. У зв'язку з анатомічним розташуванням, волосяні фолікули на бічній і потиличній зонах голови просто більш здорові і стійкі. У цій області дуже хороше кровопостачання, а з цього випливає, що поживні речовини та вітаміни сюди приходять в повному обсязі.

На тім'ї, в свою чергу, досить складна мережа капілярів і судин, а кров повинна донести поживні речовини до всіх фолікулів. Зважаючи на те, що зробити це повноцінно вдається далеко не завжди, волосяні фолікули поступово в'януть. На додачу до всього має місце їх чутливість до гормону дигидротетостерону. Ось і виходить, що облисіння помітно виключно на проблемній області (тімені голови).

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ