Головна : Новини

Кінза і її властивості

, 22:58
0 249

Кінза (вона ж коріандр посівний) – це однолетне пряне ароматне рослина з сімейства Зонтичні. Безпосередньо в кулінарії застосовують сушена і свіжа зелень (кінза) і сушені мелені або цілі насіння (коріандр). У молодих листя даної рослини різко пряний аромат і гіркуватий смак, а висушені насіння мають тонкий аромат цитрусових і анісу. До речі, якщо вас цікавить , а також її шкоду, то прочитати про це ви можете на сайті jazdorova.ru.

Історія

Кінза також має такі назви, як: коляндра, китайська петрушка, посівної кишнец, киндзі, кишниши, хамем, кашнич, чилантро, шлендра. Про даному рослині люди знають уже > 5 тис. років. Спочатку кінзу застосовували в медицині, а потім ще і в кулінарії. У стародавньому Єгипті коріандр клали в гробниці фараонів; в Китаї думали, що він здатний принести людині безсмертя; в Середні Століття насіння даної рослини додавали в різні любовні зілля, а в Південно-Східній Азії кориандру і донині приписують різні збуджуючі властивості. У стародавньому Римі кінзу застосовували безпосередньо для збудження апетиту. Ось у Росії ця рослина з'явилася відносно недавно, а саме в 1830 р.

Сфера застосування

Молода зелень кінзи застосовується а салатах та як приправа до м'ясних страв і супів. Насіння коріандру є прекрасною пряністю для ароматизації ковбас, сиру, рибних і м'ясних консервів, солінь, маринадів, деяких сортів пива і лікерів.

Жування зерен даної рослини зменшує запах алкоголю і уповільнює процес сп'яніння. У кориандре міститься величезна кількість ефірних масел, що прикрашають аромат в спиртових настоянки, а також зменшують неприємні якості алкоголю. У Росії вже багато років дуже популярний «Бородінський» хліб, який щедро обсипаний зернами даної рослини.

Властивості

Олії коріандру виводять шлаки і дають можливість засвоювати крохмальну, важку їжу, а також коренеплоди; їжа з даними рослиною перетравлюється швидше, а також не залишає почуття тяжкості.

Зелень кінзи дуже корисна для роботи травного тракту і серцево-судинної системи. Також вона незамінна при слабкій моториці кишечника, зниженому апетиті, а також інших неприємних захворюваннях внутрішніх органів.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ