Головна : Новини

Еволюція і види олівців

, 00:00
0 1345

Абсолютна більшість людей на нашій планеті, використовують олівці на рівні з ручками з самого дитинства. Але якщо, ручки - це, швидше, інструмент для письма, то олівець - незамінний під час малювання, як художнього, так і технічного (креслення). Знайомство з ним починається задовго до шкільної лави, а співпраця триває практично все життя, незалежно від професії.

Історія створення

Більшість сучасних олівців складаються з двох компонентів:

  • графітового стержня;
  • дерев'яної оправки.

Така компоновка дозволяє підтримувати цілісність довгого і тонкого грифеля. З вигляду це досить проста конструкція, яка між тим, вимагає комплексної підготовки виробництва, за якої коштує кілька сотень років еволюції.

Перші прототипи олівців з'явилися ще в 13 столітті, але в них використовувалися сланцеві або срібні сердечники. Графітові стрижні вперше почали застосовувати на рубежі 16-17 століть, правда, назвати їх тонкими і довгими язик не повертається. По суті це були довгасті шматки породи, які затискали між шматками деревини або обгортали в папір.

Пік розвитку конструкції олівців припадає на 18-19 століття, коли були винайдені форма і склад стрижнів (круглий і гранчастий).

Грифель і твердість

Більшість сучасних олівців мають на собі маркування, що свідчить про твердості грифеля. Цей параметр залежить від співвідношення компонентів у складі матеріалу стрижня. Вперше досліди в цьому напрямку проводив засновник олівцевої імперії «Кохінур» Йозеф Хардмут в кінці 18 століття. Через майже століття його онук підкоригував складу, що дозволило створювати на практиці олівці 17 ступенів твердості.
В масовому порядку реалізуються 5 видів олівців по твердості стрижня:

  1. М/В - м'який грифель. Відрізняється більш темним, близьким до чорного кольором;
  2. НВ/ТМ - твердо-м'який грифель, який є найбільш універсальним і масовим з усіх випускаються;
  3. Н/Т - тверді олівці.

Крім класичних дерев'яних або одноразових моделей, сьогодні реалізуються також механічні олівці, головною перевагою яких є можливість заміни стержнів, без необхідності їх підгострювання.

Якщо потрібна подібна її не складе великої праці. Все, що для цього потрібно набрати в рядку браузера адресу сайту, а далі заглянути в онлайн каталог з метою вибору товару.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ