Головна : Новини

Ендопротезування колінного суглоба: що це таке?

, 13:34
0 276

Якщо людина спостерігає кульгавість, біль в колінному суглобі, труднощі при ходьбі і обмеження рухів, то йому треба записатися на консультацію до лікаря ортопеда-травматолога, або ж в ортопедичну спеціалізовану клініку, в якій його обстежують, зроблять рентгенографію хворих суглобів і з'ясують характер наявної у нього патології.

Знайте, що лікування у лікарів, які погано орієнтуються в патології суглобів, а також самолікування призводять до вираженого порушення ходьби і появи запущених форм артрозу. Крім того, сильні відхилення в ході безпосередньо ведуть до розвитку хвороб хребта, колінного і тазостегнового суглобів 2-ої ноги.

Що собою являє ендопротезування колінного суглоба?

Основна мета ендопротезування (заміни) колінного суглоба - це відновлення функції суглоба, а також зменшення больового синдрому. Ендопротезування суглоба – це дуже ефективний, а інколи навіть єдиний метод відновлення функції колінного суглоба, який дає можливість помітно поліпшити якість життя хворого. До речі, в Україні ви можете зробити в інноваційній багатопрофільній клініці "MedinUa clinic&LAB".

У ході хірургічної операції уражені компоненти колінного суглоба змінюються на штучний суглоб (ендопротез), який повторює форму здорового суглоба. Ендопротези роблять з матеріалів, які максимально схожі на натуральні тканини людини. Всі компоненти штучного суглоба фіксують за допомогою кісткового цементу.

Сучасна конструкція штучного колінного суглоба складається з великогомілкового і стегнового компонентів. Технологія його використання передбачає застосування в якості стабілізаторів непошкоджених природних зв'язок даного суглоба. Виходячи з цього, у суглобі зберігаються природні рухи, а також зменшується ризик руйнування штучного суглоба. Крім того, хірург вставляє ще й пластикові вкладиші, що знижують тертя і виконують функцію хряща.

Ендопротез завжди підбирають індивідуально, з урахуванням анатомічних особливостей коліна і стану кісткової тканини. У тому випадку, якщо уражена тільки 1-на область колінного суглоба, тоді є можливість проведення часткового або однополюсного ендопротезування. Так, при частковому протезування суглоба ендопротез замінює тільки пошкоджений відділ суглоба.

Ендопротез майже на 100 % моделює рідний суглоб. Сучасні ендопротези можуть прослужити від 15 до 20 років, а в разі зносу - їх можна знову замінити.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ