Головна : Новини

Хронічний панкреатит: що це таке?

, 13:05
0 268

Хронічним панкреатитом називається запальний процес, який виник і развинулся безпосередньо в підшлунковій залозі, що викликає порушення локальної вироблення гормонів, а також ферментів.

По мірі розвитку даного захворювання панкреатичні ферменти руйнують тканину самої підшлункової залози. Якщо говорити простіше, то ферменти, які призначені для перетравлення їжі, допомагають «переварити» саму підшлункову залозу.

Різновиди панкреатиту

3-ри форми даного захворювання:

  • Гостра. Її причиною можуть бути: рясні алкогольні узливання, отруєння, а також ускладнення епідемічного паротиту. Для даної форми панкреатиту характерне різке, нападоподібне погіршення стану, є дуже великий ризик незворотних змін у підшлунковій залозі, при чому - в стислі терміни;
  • Хронічна. Її причиною можуть бути: переїдання, регулярне вживання шкідливої і жирної їжі, прийом алкоголю, наявність окремих хвороб (ДПК, патологій жовчного міхура, аутоімунних і т. д.). У переважній більшості випадків, є результатом вчасно не вилікуваним гострої форми цього захворювання;
  • Реактивна. З'являється внаслідок виникнення гострого стану 1-го з органів травного тракту. Загострення хронічного панкреатиту дуже небезпечно, адже з'являється запалення може викликати поступову заміну тканин підшлункової залози на рубцеву або ж жирову тканину, а також здатне викликати різкий некроз переважної частини підшлункової залози.

Лікування хронічного панкреатиту

Нині гостра форма хронічного панкреатиту лікується, за допомогою 3-х методик:

  1. холодом;
  2. голодом;
  3. спокоєм.

Хворому показані постільний режим і повний спокій. Крім того, протягом 3-х діб з початку нападу потрібно повністю відмовитися від їжі. Хворий може лише часто і рясно пити чисту води. А запалення і набряклість, як правило, знімають за допомогою прикладання грілки з льодом безпосередньо на область хворий залози.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ